Znajdź nas na

FAKTY

Niedzielski: jeśli dynamika zakażeń się utrzyma, poziom tysiąca zakażeń osiągniemy w najbliższych dwóch tygodniach!

Przekroczyliśmy barierę 500 nowych zakażeń dziennie. Jeśli dynamika by się utrzymała, poziom tysiąca zakażeń nie nastąpi pod koniec września, ale w najbliższych dwóch tygodniach – powiedział w środę w Karpaczu (woj. dolnośląskie) minister zdrowia Adam Niedzielski.

Karpacz, 08.09.2021. Minister zdrowia Adam Niedzielski (C), rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz (P) oraz prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Filip Nowak (L) podczas konferencji prasowej w trakcie XXX edycji Forum Ekonomicznego w Karpaczu, 8 bm. Spotkanie dotyczyło zwiększenia wyceny świadczeń medycznych. (amb) PAP/Marcin Obara

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę, że badania potwierdziły 533 nowe zakażenia koronawirusem, zmarło 11 osób z COVID-19. W porównaniu z danych z ubiegłej środy o 167 osób wzrosła liczba nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Z kolei dwa tygodnie temu, 25 sierpnia, resort zdrowia informował o 234 nowych przypadkach zakażeń.

Szef MZ podczas briefingu w Karpaczu ocenił, że dynamika zakażeń w ostatnich kilku dniach jest bardzo wysoka.

„Przekroczyliśmy barierę 500 zakażeń dziennie i jeśli dynamika by się utrzymała, należy oczekiwać, że poziom jednego tysiąca nie będzie realizowany pod koniec września, ale w ciągu najbliższych dwóch tygodni” – przekazał Niedzielski.

Podkreślił też, że w szpitalach nie mamy zwiększonego napływu pacjentów. „Teraz to będzie naszym głównym obszarem zainteresowania” – oświadczył szef resortu zdrowia.

MZ poinformowało w środę, że w szpitalach przebywa 588 chorych z COVID-19, w tym 66 pacjentów jest podłączonych do respiratorów. Tydzień temu, 1 września, hospitalizowanych było 475 chorych z COVID-19, a dwa tygodnie temu, 25 sierpnia – 374. (PAP)

Autorka: Iwona Pałczyńska

ipa/ joz/

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this