Znajdź nas na

FAKTY

Gmina Bałtów służy pomocą osobom, które chcą dotrzeć do punktu szczepień!

Gmina Bałtów zapewnia dowóz osobom starszym, niepełnosprawnym, samotnym, które znajdują się na liście osób oczekujących na szczepienie, ale nie mają możliwości, aby do takiego punktu szczepień dotrzeć. – Wystarczy zgłosić taką potrzebę do miejscowego ośrodka zdrowia w Bałtowie lub do Urzędu Gminy w Bałtowie, a taki transport zostanie zapewniony, zarówno przy pierwszej, jak i przy drugiej dawce szczepionki – wyjaśnia Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów.

Wejście do Urzędu Gminy w Bałtowie fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

W związku z rozpoczęciem realizacji Narodowego Programu Szczepień Ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, istnieje konieczność zapewnienia transportu do punktów szczepień osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do tych miejsc.

Transport przeznaczony jest  dla:

– osób niepełnosprawnych, tj. posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio pierwszą grupę z w/w schorzeniami;

– osób mających obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień, w przypadku miast poniżej 100 tys. osób, gmin miejsko-wiejskich oraz wiejskich;

– osób powyżej 70 roku życia, mających obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień, w przypadku miast powyżej 100 tys. mieszkańców.

– Początkowo transportem zajmowali  się pracownicy gminy Bałtów, w momencie gdy rozszerzono godziny szczepień także do godzin popołudniowych, do pomocy zaangażowane zostały wszystkie jednostki OSP w gminie Bałtów – wyjaśnia Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów. 

Pierwszy taki wóz miał miejsce 16  lutego z Wólki Pętkowskiej. jak zapewnia wójt,  następnie w miarę potrzeb zaangażowane będą inne jednostki OSP, aż do odwołania akcji. Dotychczas z pomocy takiej skorzystało 7 mieszkańców gminy.

– Na ten cel do naszej gminy przekazane zostaną do gminy środki ze Świętokrzyskiego  Urzędu Wojewódzkiego, które później my, jako gmina przekażemy do jednostki w zależności od stopnia zaangażowania i ilości osób, którym udzielono pomocy – wyjaśnia wójt. 

Punkt szczepień na terenie gminy Bałtów znajduje się  w Ośrodku Zdrowia w Bałtowie.

Umówienie transportu od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 – 15:00:

Sekretariat Urzędu Gminy w Bałtowie

tel. 41 264-10-08

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this