Znajdź nas na

FAKTY

Gmina Bałtów systematycznie powiększa bazę sprzętową!

Po tym, jak w Skarbce wybudowany został budynek gospodarczy, gmina Bałtów nie musi „martwić się o sprzęt”, który służy m.in. do utrzymania dróg. Samorząd może również już ze spokojem powiększać bazę sprzętową. – Zakupiliśmy nową piaskarkę, dzięki której w trudnych zimowych warunkach, możemy dotrzeć na czas do naszych mieszkańców – wyjaśnia Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów.

fot. Urząd Gminy w Bałtowie

Gdy patrzy się na archiwalne zdjęcia miejsca, w którym stoi dziś nowoczesny budynek gospodarczy w Skarbce, ciężko uwierzyć, że jeszcze do niedawna znajdowały się tam drewniane baraki, a miejsce nie było wizytówką gminy. Jak wyjaśnia Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów, wcześniej nie opłacało się robić tak dużych zakupów, ponieważ sprzęt niszczał „pod chmurką”.

Tak wyglądało kiedyś miejsce, w którym dziś stoi hala w Skarbce
fot. Urząd Gminy w Bałtowie
Tak dziś prezentuje się hala w Skarbce
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

–  Po zakupieniu drugiego ciągnika, o odpowiedniej mocy, dokupiliśmy 7-tonową piaskarkę. Biorąc pod uwagę, że to duży ciągnik rolniczy, a także ukształtowanie naszej gminy, mamy pewność, że wjedzie wszędzie.  Z roku na rok powiększamy naszą bazę sprzętową, aby uniezależnić się od czynników zewnętrznych. To też przekłada się na oszczędności. Odśnieżają nasi pracownicy – tłumaczy wójt.

Przypomina, że w poprzednich latach gmina płaciła za odśnieżanie firmie zewnętrznej. 

Nowa piaskarka została zakupiona ze środków własnych gminy za kwotę 96 924,00 zł

fot. Urząd Gminy w Bałtowie
fot. Urząd Gminy w Bałtowie

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this