Znajdź nas na

FAKTY

Powiat ostrowiecki: 6 kierujących na podwójnym gazie!

Pomimo wielu policyjnych apeli, ostrzeżeń oraz poważnych konsekwencji karnych, na drogach wciąż zatrzymywani są nietrzeźwi kierujący. W miniony weekend ostrowieccy policjanci zatrzymali aż sześć osób, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę na „podwójnym gazie”.

Zdjęcie ilustracyjne fot. Świętokrzyska Policja

W miniony weekend ostrowieccy policjanci zatrzymali aż sześciu kierujących, którzy przed jazdą spożywali alkohol. Pierwszego z nich policjanci zatrzymali w miniony piątek (24 lutego), w Janowicach, kwadrans przed godziną 10:00. Jak się okazało kierujący ciągnikiem rolniczym miał w swoim organizmie ponad promil alkoholu. Dodatkowo mundurowi ustalili, że 27-latek posiada czynny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Z kolei kilka minut po godzinie 16:00 w miejscowości Magonie w ręce ostrowieckiej drogówki „wpadł” 60-letni mieszkaniec gminy Bodzechów. Mężczyzna podróżował rowerem mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie, w związku z czym został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

Następnego dnia w miejscowości Kunów kwadrans po godzinie 7:00 do kontroli drogowej został zatrzymany 44-latek, który kierował pojazdem marki Audi. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mieszkaniec gminy Kunów wsiadł za „kółko” niemieckiego auta mając 1,5 promila alkoholu. Brakiem wyobraźni wykazał się także zatrzymany niecałe dwie godziny później w miejscowości Karczma Miłkowska  56 -latek. Mieszkaniec gminy Kunów kierował pojazdem marki Volkswagen, mając blisko promil. Z kolei 44- latek, który kierował w Kunowie na ulicy Kaznodziejskiej mercedesem i 32-letnia kierująca pojazdem marki Volvo, jadąca bez wymaganych uprawnień ulicą Henryka Sienkiewicza w Ostrowcu Świętokrzyskim odpowiedzą za jazdę w stanie po użyciu alkoholu.

Wszyscy zatrzymani nietrzeźwi kierujący odpowiedzą przed sądem. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this