Znajdź nas na

FAKTY

Gmina Bałtów: Utknęły na środku rzeki!

4 samochody ratowniczo-gaśnicze z łodzią, a także funkcjonariusze policji zaangażowani w akcje poszukiwawczą na lądzie – tak wyglądała wczorajsza akcja ratunkowa dwóch kobiet uwięzionych na środku rzeki Kamiennej w Skarbce, w gminie Bałtów. Jak poinformowała nas Barbara Majdak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim, do zdarzenia doszło po godzinie 15.00. Poszkodowane wpadły do wody po tym, jak wywrócił się ich kajak. Na szczęście miały na sobie kamizelki ratunkowe.

Zdjęcie Ilustracyjne. AdobeStock

Wczoraj (czwartek, 15 lipca) po godzinie 15.00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ostrowcu Św. wpłynęło zgłoszenie o turystkach, które utknęły na wyspie pośrodku rzeki Kamiennej. Kobiety były wystraszone, ponieważ telefon, który miały przy sobie był uszkodzony. Nie wiedziały na jak długo wystarczy im zasilania.

–  Do zdarzenia natychmiast zadysponowano 4 samochody ratowniczo-gaśnicze z łodzią, w sumie 13 strażaków. Jednak  ekipa szukała poszkodowanych z lądu, druga – z wody. Po dojeździe na miejsce akcji stwierdzono, że w odległości około 3 metrów od brzegu znajdują się dwie kobiety, stojące w wodzie o głębokości ok. 30 cm. Przy samym brzegu było jednak dosyć głęboko – wyjaśnia Barbara Majdak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim. 

Turystek poszukiwali także ostrowieccy funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św. Kobiety nie potrafiły podać swojej lokalizacji, policjanci utrzymywali więc z nimi stały telefoniczny kontakt. Mundurowi użyli także sygnałów dźwiękowych radiowozu, które mogły usłyszeć kobiety. To pozwoliło obrać właściwy kierunek. W pewnym momencie policjanci napotkali uwięzione na wyspie turystki.

Kobiety były przerażone, jednak nie odniosły żadnych obrażeń, dodatkowo ubrane były w kamizelki ratunkowe.

– Kobiety nie uskarżały się na żadne dolegliwości i odmówiły zbadania przez ZRM. Akcja trwała godzinę – wyjaśnia Barbara Majdak.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this