Znajdź nas na

FAKTY

Gratulacje dla strażaków! Świętokrzyska drużyna najlepsza w kraju w sportach pożarniczych!

Z reprezentacją Państwowej Straży Pożarnej z województwa świętokrzyskiego, która zwyciężyła w XXXVII Mistrzostwach Polski w Sporcie Pożarniczym, spotkali się Andrzej Bętkowski, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego i Zbigniew Koniusz, Wojewoda Świętokrzyski. Świętokrzyscy strażacy po raz pierwszy w historii zawodów okazali się najlepsi w klasyfikacji zespołowej. W składzie zwycięskiej reprezentacji znaleźli się strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach oraz z Komend Powiatowych w Skarżysku-Kamiennej, Jędrzejowie, Ostrowcu Świętokrzyskim i Włoszczowie.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Zawody rozegrane na początku lipca w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie stanowiły podsumowanie całorocznego szkolenia sportowego strażaków, prowadzonego w jednostkach Państwowej Straży Pożarnej. W zmaganiach uczestniczyło 20 drużyn z całej Polski. Rywalizacja odbywała się w trzech konkurencjach: pożarniczy tor przeszkód, wspinanie przy użyciu drabiny hakowej oraz pożarnicze ćwiczenie bojowe.

 – Cieszę się bardzo z tego sukcesu i gratuluję! Poziom zawodów był bardzo wysoki, a Wasze wyniki w poszczególnych konkurencjach są godne podziwu i świadczą o doskonałym wyszkoleniu. Jako człowiek związany ze sportem, najpierw zawodnik, a później trener, życzę, by Wasza przygoda ze sportem była kontynuowana, bo procentuje to później w wielu dziedzinach życia – mówił marszałek Andrzej Bętkowski, wspominając swoje doświadczenia związane ze wspieraniem rozwoju sportów pożarniczych w powiecie skarżyskim.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz pogratulował i podziękował świętokrzyskiej reprezentacji strażaków za ogromny trud włożony w przygotowanie do zawodów i w szkolenia pożarnicze. Świętokrzyski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Krzysztof Ciosek podziękował z kolei władzom województwa za wspieranie sportów pożarniczych.

– To bardzo ważne, bo sprawny strażak to podstawa sukcesu w działaniach ratowniczych – podkreślił komendant Krzysztof Ciosek.

W składzie zwycięskiej świętokrzyskiej reprezentacji są strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach oraz z Komend Powiatowych w Skarżysku-Kamiennej, Jędrzejowie, Ostrowcu Świętokrzyskim i Włoszczowie.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this