Znajdź nas na

GMINA BAŁTÓW

Gmina Bałtów wnioskuje o kolejne 45 tysięcy na sprzęt komputerowy!

Gmina Bałtów ubiega się o kolejne dofinansowanie w ramach Programu „Zdalna Szkoła +”. Jeśli je zdobędzie otrzyma 45 tysięcy na zakup kolejnych laptopów. Umożliwią one uczniom z najuboższych rodzin uczestniczenie w zdalnych lekcjach

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

W ostatnim czasie udało się przekazać już 187 mln zł w ramach programu „Zdalna szkoła” na wsparcie nauki zdalnej. 11 maja Ministerstwo Edukacji Narodowej uruchomiło program „Zdalna szkoła+”, czyli kolejne dofinansowanie w wysokości 180 mln zł! Tym razem samorządy będą mogły starać się o większe wsparcie, od 35 tys. zł do 165 tys. zł. W programie „Zdalna szkoła” było to od 35 do 100 tys. zł.

Kryterium dofinansowania jest liczba rodzin wielodzietnych mieszkających na terenie danej gminy i korzystających z gminnego wsparcia. Jedyna różnica w stosunku do wcześniejszego programu jest taka, że pieniądze otrzymają tylko gminy. W programie „Zdalna szkoła” mogły wziąć udział zarówno gminy i powiaty.

Dofinasowanie będzie dotyczyło, podobnie jak przy poprzednim programie, zakupu zarówno komputerów, laptopów, ale także oprogramowanie, ubezpieczenia sprzętu, mobilnego dostępu do internetu lub innych uzasadnionych wydatków związanych ze zdalną nauką (np. akcesoria).

W ramach kolejnego naboru w programie „Zdalna Szkoła +”  ogłoszonego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, gmina Bałtów wnioskuje o kolejne laptopy.

– Aktualnie jesteśmy w trakcie wypełniania wniosku o kolejne dofinansowanie na zakup sprzętu komputerowego, umożliwiającego realizację zdalnych lekcji uczniom wykluczonym cyfrowo. Nowa odsłona programu skierowana jest głównie do rodzin ubogich z minimum trojgiem dzieci – wyjaśnia Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów.

Głównym kryterium przydziału jednostek samorządu terytorialnego do poszczególnych kategorii była liczba rodzin wielodzietnych na terenie gminy – gmina Bałtów znalazła się w II kategorii. dofinansowania (do 45 tys zł).

W ogłoszonym pod koniec marca programie „Zdalna szkoła” wnioski o dofinansowanie złożyło 2731 spośród 2790 samorządów (98%). Wszystkie wnioski zostały rozpatrzone pozytywnie.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Śmiertelny wypadek na krajowej 9! W Rudce zderzyły się dwa auta!

FAKTY

Rzecznik MZ: nowy sposób przedstawiania statystyk COVID-19 daje pełniejszy obraz epidemii!

FAKTY

Przemysław Długosz: Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt to zamach na polskie rolnictwo! Akcja ulotkowo-informacyjna na targowisku miejskim!

FAKTY

Ostrowiec Św.: Koronawirus w jednej z podstawówek! Zakażona nauczycielka!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this