Znajdź nas na

FAKTY

Gmina Ćmielów: Jest plac budowy, będzie nowoczesny stadion!

– Na razie jest „pobojowisko”, jednak docelowo będzie piękny nowoczesny stadion – mówi Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa. Pogoda sprzyja pracom rewitalizacyjnym na „Stadionie Leśnym” w Ćmielowie. Zmienia się amfiteatr, a także infrastruktura towarzysząca. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, ze zrewitalizowanego stadionu mieszkańcy będą mogli korzystać jeszcze przed wakacjami.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Trwają prace budowlane na Stadionie Leśnym w Ćmielowie. To miejsce ważne dla mieszkańców gminy Ćmielów, to także jeden z najbardziej urokliwie położonych tego typu obiektów sportowych w województwie świętokrzyskim. Wybudowany został w scenerii lasu. Przed laty miejsce to tętniło życiem. To właśnie tam spotykały się całe rodziny i znajomi, aby nie tylko kibicować swojej drużynie, ale również miło spędzić czas. Dziś organizowane są tak ważne dla mieszkańców wydarzenia, jak chociażby Dożynki Gminne. Niestety miejsce do od lat wymagało kompleksowego remontu. Wiele do życzenia pozostawiała infrastruktura stadionu. Dzięki środkom pozyskanym przez Joannę Suskę, burmistrza Ćmielowa, już wkrótce się to zmieni.

– W tej kadencji kładłam nacisk na to, aby budynki użyteczności publicznej stały się bardziej ekologiczne i ekonomiczne, a obiekty, które służą wszystkim mieszkańcom, jak dom kultury, szkoły, czy stadion –  przeszły modernizację i rewitalizację.  Dzięki pozyskanym przeze mnie blisko 3 000 000 złotych zmodernizowane zostaną ciągi komunikacyjne na terenie stadionu, powstanie boisko do koszykówki, zamontowane będzie nowoczesne i ekonomiczne oświetlenie. Ważnym zadaniem jest również remont naszego amfiteatru. Mieszkańcy zyskają nowe siedziska, a do stadionu prowadzić będzie nowa brama wjazdowa – mówi Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa. 

26 lutego 2024. Spotkanie z wykonawcami i projektantem stadionu w celu omówienia szczegółów remontu amfiteatru leśnego fot. Gmina Ćmielów

Burmistrz podkreśla, że inwestycja nie tylko pozytywnie wpłynie na estetykę i komfort korzystania z obiektu, ale również zachęci jak najwięcej osób do aktywnego spędzania czasu wolnego, kształtowania pasji i zainteresowań. 

– Chciałabym, aby stadion, jak to było przed laty, służył mieszkańcom całej naszej gminy –  mówi Joanna Suska. 

Przypomina, że to nie jedyna inwestycja w infrastrukturę sportową na terenie gminy Ćmielów. Kolejnym punktem zadania jest budowa pumptrack-u na terenie Ćmielowa.

Amfiteatr na terenie Stadionu Leśnego w Ćmielowie
fot. Gmina Ćmielów

– Powstanie przy Szkole Podstawowej nr 1 w Ćmielowie. Mamy tam już piękną halę sportową, boisko wielofunkcyjne, już niedługo powstanie tam również bezpieczna zajezdnia autobusowa i nowy chodnik. Ten cały kompleks sportowy wraz z pumptrack-iem zgromadzony będzie  w jednym miejscu. Wszystkie te działania mają na celu stworzenie dzieciom i młodzieży miejsc im przyjaznych i bezpiecznych. Sport to zdrowie, a dzieci to nasza przyszłość więc robię wszystko, aby stworzyć im najlepsze i dostosowane do ich potrzeb środowisko – podsumowuje burmistrz Ćmielowa.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this