Znajdź nas na

GMINA ĆMIELÓW

Gmina Ćmielów na biało-czerwono! 102 flagi w rocznicę odzyskania niepodległości!

To będą inne niż zwykle obchody Narodowego Święta Niepodległości w Ćmielowie. Inne, nie znaczy gorsze. Nie zabraknie uroczystej Mszy Świętej, jednak z mocno „okrojoną” liczbą uczestników. Mieszkańcy gminy będą mogli włączyć się w to wspólne świętowanie tak ważnej w historii Polski daty poprzez wywieszenie biało-czerwonej flagi, a te od piątku (6 listopada) można otrzymać w Urzędzie Miasta i Gminy Ćmielów.

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

– W dobie pandemii trzeba wykazać się cierpliwością, ale też kreatywnością. Zbliżające się święto dało nam dużo do myślenia, w jakiej formie należy je zaakcentować. Wiadomo, że nie możemy wszyscy uczestniczyć tego dnia w uroczystej Mszy Świętej, którą zaplanowano na godzinę 9.00 z limitem 20 osób. W ciągu całego dnia można natomiast składać wiązanki pod pomnikiem. Żeby ten wyjątkowy dzień był widoczny w gminie Ćmielów, chcemy zaakcentować go poprzez rozdawanie flag. Rozdajemy 102 flagi na 102 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości – mówi Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa. 

Flagę odebrać może każdy mieszkaniec Ćmielowa od 6 listopada do 10 listopada w Urzędzie Miasta i Gminy w  Ćmielowie w godzinach od 8.00 do  15.00. Tylko w piątek po flagi zgłosiło się 23 mieszkańców. 

Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

– Wszystko po to, aby biało-czerwona w tym szczególnym dniu była widoczna w naszej gminie. Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem. Dopiero informowaliśmy na naszym FB gminnym o tym, że w ten sposób chcemy wspólnie świętować, a już pojawili się pierwsi mieszkańcy. To cieszy.  Ważne jest też to, aby osoby szczególnie narażone, jak seniorzy tego dnia pozostali w domu, a tym pięknym gestem, jakim jest wywieszenie naszej polskiej flagi, włączyli się w nasze wspólne świętowanie – podsumowuje Joanna Suska. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Koronawirus: Ministerstwo Zdrowia zmienia sposób raportowania! Na terenie województwa świętokrzyskiego 359 nowych zakażeń!

FAKTY

Zaginął Marek Rzeszowski! Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach!

FAKTY

Hubert Żądło: Wskaźniki finansowe mamy unormowane. Ten rok dla budżetu gminy Bałtów zakończymy z ponad milionową nadwyżką finansową!

FAKTY

Świętokrzyskie w czołówce! 70 milionów euro na „covidowe” wsparcie firm!

FAKTY

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this