Znajdź nas na

GMINA ĆMIELÓW

Gmina Ćmielów na biało-czerwono! 102 flagi w rocznicę odzyskania niepodległości!

To będą inne niż zwykle obchody Narodowego Święta Niepodległości w Ćmielowie. Inne, nie znaczy gorsze. Nie zabraknie uroczystej Mszy Świętej, jednak z mocno „okrojoną” liczbą uczestników. Mieszkańcy gminy będą mogli włączyć się w to wspólne świętowanie tak ważnej w historii Polski daty poprzez wywieszenie biało-czerwonej flagi, a te od piątku (6 listopada) można otrzymać w Urzędzie Miasta i Gminy Ćmielów.

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

– W dobie pandemii trzeba wykazać się cierpliwością, ale też kreatywnością. Zbliżające się święto dało nam dużo do myślenia, w jakiej formie należy je zaakcentować. Wiadomo, że nie możemy wszyscy uczestniczyć tego dnia w uroczystej Mszy Świętej, którą zaplanowano na godzinę 9.00 z limitem 20 osób. W ciągu całego dnia można natomiast składać wiązanki pod pomnikiem. Żeby ten wyjątkowy dzień był widoczny w gminie Ćmielów, chcemy zaakcentować go poprzez rozdawanie flag. Rozdajemy 102 flagi na 102 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości – mówi Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa. 

Flagę odebrać może każdy mieszkaniec Ćmielowa od 6 listopada do 10 listopada w Urzędzie Miasta i Gminy w  Ćmielowie w godzinach od 8.00 do  15.00. Tylko w piątek po flagi zgłosiło się 23 mieszkańców. 

Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

– Wszystko po to, aby biało-czerwona w tym szczególnym dniu była widoczna w naszej gminie. Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem. Dopiero informowaliśmy na naszym FB gminnym o tym, że w ten sposób chcemy wspólnie świętować, a już pojawili się pierwsi mieszkańcy. To cieszy.  Ważne jest też to, aby osoby szczególnie narażone, jak seniorzy tego dnia pozostali w domu, a tym pięknym gestem, jakim jest wywieszenie naszej polskiej flagi, włączyli się w nasze wspólne świętowanie – podsumowuje Joanna Suska. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Petycja do przewodniczącej Krystyny Zdonek! Radni apelują o remont drogi powiatowej bez wkładu własnego gminy!

FAKTY

Anna Buczkowska: Szkoła nie jest przystankiem. Jest drogą, która otwiera się na nowe horyzonty!

FAKTY

Szymon Sternik wkrótce wróci do Polski! Chłopiec nabiera sił pod opieką rodziców!

FAKTY

Wzrosła liczba pacjentów oczekujących na wynik testu! Czy trzecia fala pandemii dotarła także do powiatu ostrowieckiego?

FAKTY

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this