Znajdź nas na

Subscribe

GMINA ĆMIELÓW

Gmina Ćmielów na biało-czerwono! 102 flagi w rocznicę odzyskania niepodległości!

To będą inne niż zwykle obchody Narodowego Święta Niepodległości w Ćmielowie. Inne, nie znaczy gorsze. Nie zabraknie uroczystej Mszy Świętej, jednak z mocno „okrojoną” liczbą uczestników. Mieszkańcy gminy będą mogli włączyć się w to wspólne świętowanie tak ważnej w historii Polski daty poprzez wywieszenie biało-czerwonej flagi, a te od piątku (6 listopada) można otrzymać w Urzędzie Miasta i Gminy Ćmielów.

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

– W dobie pandemii trzeba wykazać się cierpliwością, ale też kreatywnością. Zbliżające się święto dało nam dużo do myślenia, w jakiej formie należy je zaakcentować. Wiadomo, że nie możemy wszyscy uczestniczyć tego dnia w uroczystej Mszy Świętej, którą zaplanowano na godzinę 9.00 z limitem 20 osób. W ciągu całego dnia można natomiast składać wiązanki pod pomnikiem. Żeby ten wyjątkowy dzień był widoczny w gminie Ćmielów, chcemy zaakcentować go poprzez rozdawanie flag. Rozdajemy 102 flagi na 102 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości – mówi Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa. 

Flagę odebrać może każdy mieszkaniec Ćmielowa od 6 listopada do 10 listopada w Urzędzie Miasta i Gminy w  Ćmielowie w godzinach od 8.00 do  15.00. Tylko w piątek po flagi zgłosiło się 23 mieszkańców. 

Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

– Wszystko po to, aby biało-czerwona w tym szczególnym dniu była widoczna w naszej gminie. Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem. Dopiero informowaliśmy na naszym FB gminnym o tym, że w ten sposób chcemy wspólnie świętować, a już pojawili się pierwsi mieszkańcy. To cieszy.  Ważne jest też to, aby osoby szczególnie narażone, jak seniorzy tego dnia pozostali w domu, a tym pięknym gestem, jakim jest wywieszenie naszej polskiej flagi, włączyli się w nasze wspólne świętowanie – podsumowuje Joanna Suska. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this