Znajdź nas na

FAKTY

Gmina Ćmielów solidarna z Ukrainą! Dom kultury organizuje zbiórkę artykułów pierwszej potrzeby! Trafią do uchodźców!

– Nie bądźmy obojętni, udzielmy wsparcia naszym sąsiadom z Ukrainy – apeluje Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie. – Idziemy za głosem serca, jesteśmy razem z Ukrainą – dodaje Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa, która zachęca do udziału w zbiórce artykułów pierwszej potrzeby, które przekazane zostaną uchodźcom. Potrzebne są koce, śpiwory, szampony, ręczniki, pieluchy jednorazowe, konserwy, a także wiele innych produktów, których pełną listę publikujemy poniżej. Do 7 marca można przynosić je do ćmielowskiego domu kultury.

Grafika: Dom Kultury w Ćmielowie

Mieszkańcy gminy Ćmielów nie raz udowadniali, że mają wielkie serca i potrafią dzielić  się z innym. Tym razem pomoc potrzebna jest kobietom i dzieciom z Ukrainy, osobom które z dnia na dzień straciły swój dom i poczucie bezpieczeństwa. 

– Chyba każdy z nas ma w sobie taki odruch, że gdy ktoś znajduje się w potrzebie, trzeba mu pomóc. To nie pierwsza zbiórka organizowana w naszej gminy przez panią burmistrz i dom kultury. Zbieraliśmy już pluszowe misie na oddział onkologii dziecięcej, środki czystości i higieny osobistej dla szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdy rozpoczęła się pandemia. Nie mogliśmy pozostać obojętni na to, co dzieje się na Ukrainie. Tak naprawdę to mogło spotkać także i nas, nasze rodziny.  Życie podyktowało taki, a nie inny scenariusz. Jest wiele dzieci i kobiet, które właśnie z ogarniętej wojną Ukrainy przyjeżdżają do naszego kraju. Dla nich to tragiczna sytuacja – mówi Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie. 

Stąd też pomysł na zbiórkę artykułów pierwszej potrzeby, którą do 7 marca prowadzi ćmielowski dom kultury. 

– W godzinach pracy naszego domu kultury można przynosić koce śpiwory, szampony, ręczniki, mydło, żele pod prysznic, pasty, szczoteczki do zębów,  podpaski, mokre chusteczki, pieluchy jednorazowe, papier toaletowy, mleko uht, kasze, ryż, makarony, konserwy mięsne i rybne, warzywa w puszkach, kaszki i jedzenie w słoiczkach dla dzieci, czekolady, kawę, herbatę i cukier. Artykuły zostaną przekazane do placówek, w których przebywają uchodźcy.  Nie bądźmy obojętni, udzielny wsparcia – apeluje Wioletta Rogala-Mazur. 

Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa dodaje, że pomoc wypływa z potrzeby serca, a w sytuacji, która spotkała ukraińskie rodziny nie można zachować się inaczej.

– Idziemy za głosem serca, łączymy się w tej ogromnej tragedii z naszymi sąsiadami zza Wschodniej granicy. Wiem, że już pierwsi mieszkańcy odpowiedzieli na apel naszego domu kultury. W telewizji, mediach społecznościowych widzimy co się dzieje, jak ogromny ból towarzyszy rodzinom, które muszą się rozstać. Dlatego tak bardzo zależy nam, aby zabezpieczyć ich pierwsze potrzeby. Aby nie zabrakło im jedzenia, środków czystości, to co potrzebne jest im do przetrwania – mówi Joanna Suska.

Z inicjatywa burmistrz Ćmielowa 6 marca o godzinie 12.00 odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w intencji pokoju na Ukrainie, w Polsce i na całym świecie.

– Będziemy mogli we wspólnej modlitwie połączyć się w tym tak trudnym czasie. Zawsze stoimy na straży i w obronie  ludzi, którzy cierpią. To ludzie są bowiem najważniejsi. Jako gmina łączymy nasze siły. Wiem, że Farma Świętokrzyska chce przekazać żywność żołnierzom stojącym na granicy. Tam sytuacja też jest ciężka. Zwiększona jest ilość wojska, żołnierzy wojsk obrony terytorialnej. Jako niezamożna gmina potrafimy się zjednoczyć, a nasi mieszkańcy mają wielkie serca. Nie wiemy co nas może spotkać w przyszłości dlatego warto i trzeba pomagać – podkreśla Joanna Suska. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this