Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiec Św.: Radni miejscy z Klubu PiS apelują o pomoc rzeczową dla mieszkańców Białej Cerkwi! Przygotowali w tej sprawie uchwałę!

Radni miejscu z Klubu Prawa i Sprawiedliwości, a także radny niezrzeszony Mateusz Czeremcha wczoraj (piątek, 25 lutego) w biurze Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego złożyli projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy rzeczowej dla miasta partnerskiego Biała Cerkiew na Ukrainie. – (…) mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego solidaryzują się z Narodem Ukraińskim i pragną nieść pomoc naszym przyjaciołom w Białej Cerkwi – czytamy w uzasadnieniu do uchwały. – Same słowa wsparcia są niewystarczające, a prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie. Teraz możemy zdać egzamin z tej przyjaźni – podkreśla Mateusz Czeremcha, radny niezrzeszony.

Zdjęcie ilustracyjne . Sesja rady Miasta Ostrowca Św. 2019 rok. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Potrzeba podjęcia takiej uchwały wynika z przyczyn oczywistych. Wszyscy obserwujemy, widzimy i przeżywamy tą sytuację, która na naszych oczach rozgrywa się na Ukrainie. Jesteśmy najbliższym kulturowo sąsiadem Ukrainy wśród państw, które popierają Ukrainę i jej dążenie do wolności. Myślę, że każdy z nas osobiście przeżywa tę tragedię, jaka się tam rozgrywa. Same słowa wsparcia są niewystarczające, stąd też postanowiłem przygotować projekt uchwały o przekazaniu pomocy rzeczowej dla naszego miasta partnerskiego, jakim jest Biała Cerkiew. Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie.  Nie wystarczy tylko się odwiedzać na okoliczność uroczystości miejskich. W tej chwili możemy zdać egzamin z przyjaźni – mówi Mateusz Czeremcha, radny niezrzeszony.

Zdjęcie ilustracyjne Mateusz Czeremcha, radny niezrzeszony
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Projekt uchwały, który aprobatę i wsparcie znalazł wśród radnych miejskich z Klubu Prawa i Sprawiedliwości zakłada zakup środków pierwszej pomocy oraz sprzętu medycznego do 100 000 zł, które  trafią do Białej Cerkwi.  Projekt uchwały do biura Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego w piątek (25 lutego) złożył Dariusz Kaszuba, radny miejski z Klubu PiS.

Projekt uchwały Klubu radnych z PiS
Projekt uchwały Klubu radnych z PiS

–  Uchwałę złożyłem wczoraj w imieniu Klubu PiS około godziny 14.00. Mam nadzieję, że nie będziemy kontrowani jakąś podobną uchwałą, która ukaże się lada moment. Prosimy panią przewodniczącą o dołączenie jej do porządku obrad na najbliższej sesji lub zwołanie sesji nadzwyczajnej. W tej sprawie będę się dziś jeszcze komunikował z panią przewodniczącą Ireną Rendudą-Dudek.  Prosimy o możliwość wyasygnowania z budżetu miasta kwoty do 100 000 zł celem zakupienia materiałów medycznych dla naszego miasta partnerskiego, czyli dla Białej Cerkwi. Wiadomo, że manifestacje przynoszą jakiś skromny efekt, ale o wiele większym efektem będzie przygotowanie konkretnej pomocy rzeczowej, humanitarnej i przesłanie jej do miasta partnerskiego i o to chcemy prosić, aby projekt takiej uchwały znalazł się w porządku obrad najbliższej sesji – podsumowuje Dariusz Kaszuba. 

Dariusz Kaszuba, przewodniczący miejskiego Klubu PiS fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

1 Comment

1 Comment

  1. Zbigniew

    27 lutego, 2022 at 08:25

    Przy ulicy Słonecznej znajduje się budynek po byłym kombinacie budowlanym, świetlicy środowiskowej, przekazany chyba parafii na Rosochach. Może należałoby go w porozumieniu szybka zaadoptować, w razie konieczności, na miejsce schronienia uciekającym matkom z dziećmi.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this