Znajdź nas na

GMINA ĆMIELÓW

Gmina Ćmielów zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy!

Po raz kolejny z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy zagra gmina Ćmielów. Finał wydarzenia zaplanowano w niedzielę (29 stycznia) w sali widowiskowej Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie. Wśród rzeczy, które będzie można wylicytować znalazły się m.in.: biżuteria przekazana przez Joannę Suskę, burmistrza Ćmielowa, obraz ćmielowskiego zamku przekazany przez radnego Piotra Małka, czy wycieczka z Kołem Gospodyń Wiejskich „Piaskowe Babki”.

Szkic przekazany przez Piotra Małka, radnego Rady Miejskiej w Ćmielowie, wykonany przez Jarosława Kostrzewę Źródło: Dom Kultury w Ćmielowie

– W tym roku włączamy się w walkę z sepsą. Dom Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie po raz kolejny grał będzie z  Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Finał rozpocznie się o godzinie 16.00 od wspólnego występu Michała Bajerczaka i  Pawła Grabskiego, planujemy również występy dzieci z naszych ćmielowskich szkół, a także instruktorów naszego ćmielowskiego domu kultury wraz z podopiecznymi. A wszystko to na naszej sali widowiskowej w ćmielowskim domu kultury – mówi Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie. 

Obraz namalowany przez Patrycję Suskę
Źródło: Dom Kultury w Ćmielowie

Podczas niedzielnego finału licytować będzie można przedmioty, przekazane przez mieszkańców, przedsiębiorców, a także osoby prywatne. Wśród nich znalazły się biżuteria przekazana przez Joannę Suskę, burmistrz Ćmielowa, ilustracja Jarosława Kostrzewy, przedstawiająca ćmielowski zamek, przekazana przez radnego Piotra Małka, obraz namalowany przez Patrycję Suskę, voucher na wycieczkę z Kołem Gospodyń Wiejskich „Piaskowe Babki”, tort domowy, przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Buszkowicach, czy Koło Gospodyń Wiejskich z Brzóstowej „Brzóstowskie Czarodziejki”, porcelanowe figurki, kubeczki i filiżanki. 

Źródło: Dom Kultury w Ćmielowie

– W sumie zgromadziliśmy około 40 przedmiotów. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Wiadomo, że Ćmielów z porcelany słynie, więc tych gadżetów nie mogło zabraknąć. Dużo osób pytało się czy odbędzie się licytacja internetowa, ponieważ w czasie pandemii, to właśnie z takiej formy korzystaliśmy, ale  w tym roku, gdy możemy się spotykać, będziemy licytować stacjonarnie – wyjaśnia Wioletta Rogala-Mazur. Dodaje, że podczas wydarzenia będzie można również zakupić ciasta przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Ćmielów. 

Wycieczka z KGW Piaskowe Babki Źródło: Dom Kultury w Ćmielowie

Do udziału w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zachęca również Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa. 

– Tam, gdzie potrzebna jest pomoc, nie może zabraknąć gminy Ćmielów. W nasz ćmielowski finał WOŚP-u zaangażowana jest pani dyrektor domu kultury, jak i jego pracownicy. To właśnie pani Wioletta Rogala-Mazur pozyskuje przedmioty na licytację.  Mieszkańcy zawsze dopisują, zawsze otwierają swoje serca i portfele, pomimo że czasy nie są łatwe. Przewidziany jest pakiet atrakcji i gadżetów przeznaczonych do licytacji, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie – mówi Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa.

Ćmielowska porcelana Źródło: Dom Kultury w Ćmielowie

Przyznaje, że sama dołącza się do akcji. W tym roku na licytację przekazała biżuterię.

– Zbliżają się Walentynki, być może jakiś pan zechce zakupić taki unikatowy prezent dla swojej ukochanej. Moja córka namalowała z kolei obraz właśnie na tę okazję. Zachęcam, aby być tego dnia z nami. – podsumowuje Joanna Suska.

Gwiazdą wieczoru będzie Zespół RanDevu. 

Źródło: Dom Kultury w Ćmielowie

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this