Znajdź nas na

FAKTY

Gmina Kunów ma nowego skarbnika!

Danuta Fijas została nowym skarbnikiem w gminie Kunów. Na stanowisku tym zastąpiła Beatę Tracz. – Pani Danuta ma duże doświadczenie w pracy związanej z finansami. Jestem pewien, że nasza współpraca będzie układać się bardzo owocnie, a zyskają na niej – budżet naszej gminy i nasi mieszkańcy – wyjaśnia Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie.

Danuta Fijas, nowy skarbnik w Urzędzie Miasta i Gminy w Kunowie fot. Marzena Gołębiowska.naOSTRO.info

Pracę w Urzędzie Miasta i Gminy w Kunowie Danuta Fijas rozpocznie już 1 czerwca. Na stanowisku zastąpi dotychczasową skarbnik, Beatę Tracz. 

– Po złożeniu rezygnacji przez dotychczasową skarbnik, zaczęliśmy szukać jej następczyni. Pani Danuta ma duże doświadczenie w konstruowaniu budżetu, a także w dziedzinie finansów publicznych.  Przeprowadziłem z nią  wiele rozmów i wiem, że  orientuje się też w sytuacji innych gmin w województwie świętokrzyskim. Jest świetnym analitykiem – wyjaśnia Lech Łodej. 

Danuta Fijas jest mieszkanką  Nowej Słupi. Przez 12 lat pracowała w Urzędzie Miasta i Gminy w Nowej Słupi, w tym na stanowisku skarbnika – przez 7 lat. 

Od lewej: Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie i Danuta Fijas, nowy skarbnik w gminie Kunów
fot. Paweł Gawron/Gminne Centrum Informacji w Kunowie

– Pomimo, że na co dzień funkcjonuję w „świecie liczb”, po części jestem też humanistką. Z ciekawostek ukończyłam też  kurs florystyczny, prowadzony przez znaną ze „szklanego ekranu”, Joannę Lewandowska. Miałam przyjemność z nią współpracować, przygotowywać eventy i imprezy. Zorganizowałyśmy m.in.  wystawę w Wilanowie. Kwiaty to dla mnie odskocznia, choć to także matematyka – mówi Danuta Fijas. 

Dodaje, że w wolnym czasie słucha także muzyki i czyta książki. 

– Praca skarbnika to bardzo odpowiedzialne zadanie. Myślę, że to także jedno z najbardziej odpowiedzialnych stanowisk w urzędzie. Wierzę i jestem przekonany, że nasza współpraca będzie układać się owocnie. Myślę, że będziemy mogli na sobie polegać, a pani Danuta zawsze może liczyć na naszą pomoc – podsumowuje burmistrz. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this