Znajdź nas na

FAKTY

Gmina Kunów na 25 miejscu w Rankingu Gmin Regionu Świętokrzyskiego! Lech Łodej: To podsumowanie naszej ciężkiej pracy na rzecz mieszkańców!

Gmina Kunów uplasowała się na wysokim, 25 miejscu (na 101 możliwych) Rankingu Gmin Województwa Świętokrzyskiego, zorganizowanym przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej imienia Jerzego Regulskiego i Urząd Statystyczny w Kielcach. – Bardzo się cieszę z tej wysokiej lokaty naszej gminy, która uplasowała się pomiędzy dwoma dużymi miastami: Ostrowcem Świętokrzyskim i Starachowicami, wyprzedzając te ostatnie. Z wielu zaprezentowanych kryteriów brano pod uwagę m.in. dochody, inwestycje oraz zadłużenie. To sukces wszystkich pracowników naszego urzędu i jednostek mu podległych – mówi Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie.

Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Jak  czytamy na stronie organizatora,  Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej imienia Jerzego Regulskiego, Ranking Gmin Regionu Świętokrzyskiego to inicjatywa, która zrealizowana została we współpracy z Urzędem Statystycznym w Kielcach. Celem przedsięwzięcia jest wyłonienie i promowanie gmin wyróżniających się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego oraz najlepszych praktyk przez nie stosowanych.

–  Mamy nadzieję, że przeprowadzane analizy statystyczne staną się podstawą ważnej dyskusji zarówno nad zarządzaniem lokalnym, jak i strategicznymi kierunkami rozwoju regionu. W ramach Rankingu ocenie poddawane są wszystkie gminy Województwa Świętokrzyskiego z wyłączeniem miast na prawach powiatu. Za zebranie i zestawienie wyników odpowiada Urząd Statystyczny. Udział w rankingu jest bezpłatny dla Gmin. Miejsce w rankingu to wynik 16 wskaźników obrazujących różne sfery życia wspólnot lokalnych w naszym regionie. Wskaźniki te są zróżnicowane i mają w swoim zamierzeniu pokazywać jakość życia w poszczególnych częściach regionu – czytamy. 

Na 25 miejscu, wśród 101 możliwych uplasowała się gmina Kunów. 

– Cieszę się z tej wysokiej lokaty,  choć przyznam, że zaskoczony nie jestem. Dobrze wiem, jaką pracę wykonujemy z załogą, która w tym momencie ma już optymalny skład. Urzędnicy poruszają się jak „mrówki w mrowisku”. To miejsce w Rankingu, to właśnie efekt ich ciężkiej pracy. Widzę w tych osobach zapał i zaangażowanie. To nie jest praca od godziny do godziny. Często pracownicy poświęcają swój wolny czas. Jednak nigdy nie usłyszałem słów narzekania z ich strony. Wiedzą, że ich praca przekłada się na komfort życia naszych mieszkańców – mówi Lech Łodej.

Dodaje, że w przestrzeni publicznej wciąż pojawiają się mity i nieprawdziwe informacje na temat zadłużenia i kondycji finansowej gminy. .

– Nie wiem kto ma na to czas i ochotę, aby  odbierać radość mieszkańcom z tego, że coś dobrego się dzieje w naszej gminie, że powstają nowe drogi, obiekty służące naszym mieszkańcom. Korzystamy z tego wszyscy, to nasze wspólne dobro. Gmina się bardzo dynamicznie rozwija. Budujemy Dom Pomocy Społecznej w Miłkowskiej Karczmie, oddaliśmy do użytku jedną z najnowocześniejszych w Europie oczyszczalni ścieków, dzięki czemu nie grozi nam już katastrofa ekologiczna. Nie zapominamy o drogach. Korzystamy maksymalnie z dofinansowań zewnętrznych, ale na wkład własny też musimy mieć środki – tłumaczy Lech Łodej. 

Podkreśla, że wysokie miejsce w rankingu potwierdza sens ciężkiej pracy.  

– To są takie rzeczy niematerialne, jak satysfakcja, duma, świadomość tego, że  to co stworzyliśmy pozostanie w Kunowie dla przyszłych pokoleń. Do grobu tego ze sobą nie zabierzemy. Kiedyś, nas już nie będzie, wykonane inwestycje, jak oczyszczalnia, czy droga w Janiku pozostaną – podsumowuje burmistrz.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this