Znajdź nas na

FAKTY

Gmina Kunów: Na tę inwestycję mieszkańcy czekali od wielu lat! Ruszyły prace przy odwiercie w Biechowie!

Rozpoczęły się prace przy długo oczekiwanym odwiercie w Biechowie. Mieszkańcy południowej części gminy Kunów będą mieli „zapasowe” ujęcie wody. Koszt inwestycji to 474 400 zł, z czego dofinansowanie ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, wyniesie ok. 244 000 zł. – Dla nas to jedna z priorytetowych inwestycji. Studnia będzie bowiem awaryjnie zaopatrywać w wodę: Biechów, Bukowie, Udziców, Chocimów i Prawęcin – podkreśla Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy Kunów.

fot. Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

Mamy dobre wiadomości dla mieszkańców Biechowa, Bukowia, Udzicowa, Chocimowa, Prawęcina w gminie Kunów. Rozpoczęły się prace przy odwiercie, który zabezpieczy południową część gminy Kunów przed brakiem wody. 

– Na terenie obiektu przepompowni prace trwają od kilkunastu dni. To długo wyczekiwana inwestycja, o której realizację mieszkańcy upominali się od wielu lat – wyjaśnia Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy Kunów. 

Przypomina, że w przeszłości, gdy nie piastował jeszcze urzędu burmistrza,  przed jednymi ze świąt nastąpiła awaria wodociągu właśnie w południowej części gminy.

– Mieszkańcy pozostali bez wody na same święta. Chcemy zapobiec występowaniu takich sytuacji w przyszłości, a przy okazji podnieść komfort życia mieszkańców, którzy nie będą się już musieli obawiać braków w dostawie wody – dodaje burmistrz. 

fot. Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

Prace powinny zakończyć się jesienią tego roku. Zadanie to  współfinansowane jest w ramach operacji typu: „Gospodarka wodno-ściekowa”, w ramach poddziałania: „Wsparcie inwestycji związanych tworzeniem, ulepszeniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Koszt inwestycji to 474 400 zł  z czego dofinansowanie ze środków PROW wyniesie około 244 000,00 zł. Gmina Kunów dodatkowo będzie mogła z zaangażowanych środków, odzyskać VAT.

Rok temu gmina Kunów połączyła także dwie sieci wodociągowe: Kunów Fabryka i Doły Biskupie. W razie awarii jednego z wodociągów wodę można przekierować – drugim. 

– O tę inwestycję  od wielu lat apelowali radni różnych kadencji. Na czas awarii jest to dodatkowa możliwość zasilania w wodę dla mieszkańców północnej części Kunowa – dodaje burmistrz.

fot. Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this