Znajdź nas na

FAKTY

Gmina Kunów pozyskała prawie milion złotych na „Klub Malucha”!

Rodzice dzieci w wieku od 1 roku do 3 lat już niedługo będą mogli zostawić swoje pociechy w „Klubie Malucha”. Bezpieczne miejsce dla najmłodszych mieszkańców gminy Kunów powstanie przy Publicznym Przedszkolu w Kunowie. – Cieszę się, że w ten sposób będziemy w stanie choć trochę odciążyć rodziców, a mamy będę mogły wrócić do pracy zawodowej, nie martwiąc się o swoje dzieci – mówi Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie.

Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie podczas Olimpiady Przedszkolaków w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Janiku fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Zgodnie z deklaracjami, jakie rok temu składał Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie, samorząd utworzy „Klub Malucha”.  Na terenie gminy dotychczas nie było tego typu instytucji. Dla wielu rodzin, takie bezpieczne miejsce, w który pod dobrą opieką mogliby pozostawić swoje dziecko, byłoby sporym ułatwieniem. Z możliwości tej chętnie skorzystałyby też młode mamy, które chciałyby powrócić na rynek pracy, a dotychczas, z różnych względów, nie miały takiej możliwości. 

– Pozyskaliśmy na ten cel blisko 1 000 000 zł z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Ponad 529 106 zł na budowę nowego obiektu, który stanie tuż przy naszym kunowskim przedszkolu, a także 391 248 zł na jego  funkcjonowanie  – wyjaśnia Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie.

Budynek będzie połączony z przedszkolem, tak, aby maluchy mogły korzystać ze wspólnej kuchni. Znajdzie się w nim sala dla 13 „klubowiczów”, a także pomieszczenia gospodarcze. Co ważne, mamy, które przyprowadzą swoje pociechy,  będą mogły również zostawić swoje mleko, które przechowywane będzie w optymalnych warunkach. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Rodzice wciąż dopytują o tego typu możliwości, podobnie jak o formalności jakie trzeba spełnić, aby dziecko zostało przyjęte do „Klubu Malucha”.  Ważne jest też to, że dzieci, które przyjmowalibyśmy do Klubu, gdy osiągną odpowiedni wiek, automatycznie „przechodziłyby” do przedszkola. Znałyby to miejsce, swoich opiekunów, a ich stres byłby znacznie mniejszy. Rodzice również byliby spokojniejsi, mając taką możliwość – wyjaśnia Lech Łodej.

Przetarg na budowę obiektu, w którym mieścić się będzie „Klubu Malucha” powinien zostać ogłoszony w czwartym kwartale 2023 roku. Dokumentacja projektowa jest już gotowa. Gmina składać będzie wniosek o pozwolenie na budowę.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this