Znajdź nas na

FAKTY

Świętokrzyskie: spłonęło kilkanaście hektarów nieużytków, 65-letni podpalacz w rękach policji!

Około 15 ha nieużytków spłonęło w gminie Chmielnik (woj. świętokrzyskie). Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 65-letniego podpalacza, mieszkańca tej gminy.

Miłakowo, 25.04.2015. Pożar lasu, traw, nieużytków, powstały wskutek podpalenia. soa PAP/Tomasz Waszczuk

W piątkowe popołudnie w Bożykowej, w gminie Chmielnik doszło do pożaru nieużytków. Na miejscu oprócz strażaków pojawili się także funkcjonariusze z pobliskiego komisariatu. Mundurowi podczas patrolowania zauważyli mężczyznę podejrzewanego o wzniecenie pożaru. Ogień strawił około 15 hektarów nieużytków.

Policjanci z Chmielnika, którzy w piątkowe popołudnie patrolowali miejscowość Bożykowa, zauważyli kłęby dymu unoszące się nad nieużytkami rolnymi.

„Gdy funkcjonariusze podjechali w pobliże pożaru, zauważyli mężczyznę, który wachlował płomienie gałęzią z liśćmi. Gdy mężczyzna ten zobaczył zbliżających się w jego kierunku policjantów, natychmiast rzucił się do ucieczki. Po krótkim pościgu został zatrzymany. 65-latek swoje zachowanie w obrębie źródła pożaru, tłumaczył chęcią jego ugaszenia, mimo iż wyglądało to na zupełnie odwrotne działanie” – powiedziała PAP mł.asp. Małgorzata Perkowska-Kiepas z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Spłonęło około 15 ha nieużytków. 65-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem. (PAP)

Autor: Janusz Majewski

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this