Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Gmina Kunów przekazała 20 tysięcy dla ostrowieckiego szpitala! Kurzacze z planem zagospodarowania przestrzennego!

– Pomimo nadzwyczajnej sytuacji, wywołanej epidemią koronawirusa życie w gminie Kunów płynie swoim normalnym rytmem. Podjąłem szereg zarządzeń, które wpłynąć mają na zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców, w tym trudnym czasie – mówi Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy Kunów. Pomimo nowej, trudnej sytuacji w budżecie gminy Kunów znalazły się środki, które dzięki wczorajszej (27 marca) pozytywnej decyzji radnych Rady Miejskiej w Kunowie przekazane zostaną w formie dotacji celowej dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. Cieszyć mogą się także mieszkańcy Kurzaczy – uchwalony został bowiem plan zagospodarowania przestrzennego dla tej miejscowości.

fot. Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

Wczoraj (piątek, 27 marca) odbyła się kolejna nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Kunowie. Nadzwyczajna nie tylko z powodu trybu jej zwołania. Widok radnych w maseczkach i rękawiczkach ochronnych do codziennych nie należy. Jednak jak podkreśla Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy Kunów – bezpieczeństwo jest zawsze na pierwszym miejscu, stąd wszystkie środki ostrożności. 

– Sytuacja też była nadzwyczajna, ponieważ w czwartek do Urzędu Miasta i Gminy w Kunowie wpłynęło pismo ze Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św.  z prośbą o udzielenie pomocy finansowej Zespołowi Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. Radni w trybie alarmowym zebrali się i podjęli uchwałę, na mocy której przekazujemy 20 tysięcy złotych – wyjaśnia Lech Łodej, burmistrz Kunowa.

Cieszyć mogą się także mieszkańcy Kurzaczy. Uchwalony został bowiem tak długo oczekiwany przez nich  Plan Zagospodarowania Przestrzennego dla tej miejscowości.  

Pomimo nowej sytuacji spowodowanej epidemią koronawirusa w Polsce, życie mieszkańców i samorządu toczy się normalnym rytmem. 

fot. Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

– Sumiennie wykonujemy wszystkie zalecenia, które idą z góry. Wszystkie ogłoszenia i obostrzenia sanepidowskie, które do nas docierają – wykonujemy skrupulatnie. Wprowadziliśmy też kilka ograniczeń. Urząd jest zamknięty, pracownicy pracują zdalnie. W budynku Urzędu  Miasta i Gminy Kunów pracują aktualnie tylko te osoby, które muszą być w nim obecne. Przed wejściem do budynku, gdy ktoś przychodzi np. po akt zgonu jest badana temperatura, a także odbywa się obligatoryjna dezynfekcja. Pracownik schodzi na parter, żeby obsłużyć interesanta  – wylicza Lech Łodej.

Także na drzwiach urzędu wywieszona został szczegółowa informacja dla mieszkańców i interesantów, łącznie z numerami telefonów, pod którymi można kontaktować się z urzędnikami. Burmistrz miasta i gminy Kunów apeluje, aby większośc spraw załatwiać telefonicznie

Podkreśla, że gmina zakupiła środki do dezynfekcji, a także środki ochronne. 

– Mamy maseczki, mamy specjalistyczne gogle, mamy rękawiczki. Część tych zabezpieczeń przekazaliśmy do naszych ochotniczych straży pożarnych. Staramy się być maksymalnie przygotowani na tę nową sytuację, na tyle, na ile jest to możliwe – dodaje Lech Łodej.

Bez pomocy nie zostały pozostawione także osoby starsze. 

– My indywidualnie załatwiamy takie sprawy. Zorganizowaliśmy spotkanie, nasi radni, nasi sołtysi mają rozeznanie w swoich sołectwach, wiedzą komu potrzebna jest pomoc, a też i ludzie chętnie się z prośbą o taką pomoc do nich zgłaszają. Mają do nich zaufanie. Pomagamy sobie po sąsiedzku, tak jak potrafimy najlepiej. Pomocą służy nam także Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, który posiłki dowozi osobom w kwarantannie – dodaje Lech Łodej.

Dodaje, że mieszkańcy gminy Kunów są bardzo zdyscyplinowani. Zachowują odległości. Nie tłoczą się, choć jak to w życiu bywa, zdarzają się też negatywne przykłady. 

Burmistrz miasta i gminy Kunów jest też w stałym kontakcie z mieszkańcami dzięki swojemu profilowi na Facebooku. Wiele osób kontaktuje się z nim przez Messengera lub poprzez komentarze pod postami, jakie zamieszcza burmistrz. Dzięki temu jest szansa na szybką reakcję, rozwiązanie bieżących problemów, czy rozwianie wątpliwości.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this