Znajdź nas na

FAKTY

Gmina Kunów przygotowuje się do przyjęcia uchodźców z Ukrainy! Lech Łodej: Pomoc, jak oddychanie jest odruchem bezwarunkowym!

Gmina Kunów przygotowuje się do przyjęcia uchodźców z Ukrainy. – Na terenie jednego z zakładów w strefie przemysłowej w Kunowie zatrudniona jest grupa Ukraińców. Wiemy, że na Ukrainie pozostali ich najbliżsi. Gdy już dotrą do naszego kraju, w tych pierwszych dniach, tygodniach ich pobytu w Polsce, chcemy służyć noclegiem i pomocą rzeczową. Pierwsze kroki w tym kierunku już zostały wykonane – mówi Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie. Dodaje, że na jutro (poniedziałek, 28 lutego) zwołany został Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego.

Lech Łodej, burmistrz Kunowa fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Pierwsze przygotowania do przyjęcia uchodźców z Ukrainy zostały już poczynione. 

– Jestem po rozmowie z jedną z firm, zatrudniających mieszkańców Ukrainy w strefie przemysłowej w Kunowie.  Zaproponowałem, aby wesprzeć ich rodziny i znajomych. Jako gmina deklarujemy gotowość pomocy i wsparcia. Chcemy zapewnić im nocleg i pomoc rzeczową. Mamy ogrzewane remizy strażackie, w których znajdzie się dla nich miejsce, hale sportowe przy szkołach z dostępem do sanitariatów. Organizujemy łóżka polowe, środki czystości, a także produkty pierwszej potrzeby. W naszych stołówkach szkolnych możemy gotować dla nich ciepłe posiłki. Jeśli tylko wyrażą taką wolę z chęcią pomożemy – mówi Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie. 

Dodaje, że na jutro (poniedziałek, 28 lutego) zwołano Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego w Kunowie, podczas którego omawiane będą m.in.  kwestie związane z zabezpieczeniem sił i środków na wypadek napływu uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy.

– Warto i trzeba pomagać. Pomoc, jak oddychanie jest odruchem bezwarunkowym. Nie ma czasu do zastanawiania się, to się po prostu robi – podsumowuje Lech Łodej.   

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this