Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Środowisko ostrowieckiego PiS-u oraz NSZZ Solidarność Celsa Huta Ostrowiec organizuje akcję pomocy dla Ukrainy!

– Pomagamy Ukrainie, pomagajmy tym ludziom, którzy znaleźli się w strasznej sytuacji, którzy są ofiarami zbrodniczej agresji putinowskiej Rosji, którzy tam giną, cierpią, proszą o naszą pomoc. Bądźmy solidarni z Ukrainą – apeluje Andrzej Kryj, Poseł na Sejm RP. Przypomina, że od jutra (poniedziałek, 28 lutego) rusza zbiórka żywności i produktów pierwszej potrzeby, organizowana przez ostrowieckie środowisko Prawa i Sprawiedliwości oraz NSZZ Solidarność Celsa Huta Ostrowiec. Potrzebne są: żywność o przedłużonym terminie ważności, lekarstwa wydawane bez recepty, materiały opatrunkowe, koce, kołdry etc. Można przynosić je w godzinach od 9.00 do 15.00 do biura poselskiego i senatorskiego przy Alei Jana Pawła II 65 E w Ostrowcu Św.

Uczestnicy konferencji prasowej z 28 stycznia 2022 roku poświęconej remontowi drogi 754 w Ostrowcu Św. Od lewej stoją: Grażyna Maj i Renata Duda, radne Rady Miasta Ostrowca Św., Krzysztof Ołownia, zastępca Dyrektora Departamentu Ochrony Zdrowia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego, Jerzy Wrona, dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach, Magdalena Zieleń, radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Andrzej Kryj, Poseł na Sejm RP z PiS, Andrzej Bętkowski, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Dariusz Kaszuba, radny Rady Miasta Ostrowca Św. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Sam pomysł organizacji zbiórki wypłynął z inicjatywy członków Prawa i Sprawiedliwości. Jak zawsze bardzo mocno w różne sprawy angażuje się pani radna Emilia Łupina. W rozmowie z nią postanowiliśmy, aby taka akcja została przeprowadzona także w Ostrowcu Św. Naturalną myślą było to, żebyśmy włączyli w nią także NSZZ Solidarność,  bo ten związek jest organizacją, która zawsze wspiera tych, którzy znajdują się w potrzebie. Ta idea solidarności jest nam bardzo bliska. Wszyscy widzimy to, co dzieje się na wschodniej granicy, co dzieje się na Ukrainie. Widzimy tragedię mieszkańców Ukrainy, widzimy tłumy uchodźców i myślę, że jest bardzo wiele osób, które chcą takiej pomocy udzielić, które będą dzieliły się tym, co mają z potrzebującymi – mówi Andrzej Kryj, Poseł Na Sejm RP. 

Podkreśla, że ważnym jest, aby takich miejsc zbiórek było dużo, a sieć pomocy była jak najszersza.  Wówczas jak najwięcej osób będzie mogło włączyć się w pomoc. 

– Sam dziś odpowiedziałem na apel jednej z organizacji, które taką pomoc zaczęło zbierać już dzisiaj. Zawiozłem zestaw pomocy dla jednej z osób, które tutaj się znajdą. Byłem bardziej szczęśliwy, gdy spotkałem inne osoby, które przyszły pomóc. Chciałbym zaapelować do tych, którym bliska jest idea solidarności, żeby także wsparły naszą akcję. Pomagajmy Ukrainie, pomagajmy tym ludziom, którzy znaleźli się w strasznej sytuacji, którzy są ofiarami zbrodniczej agresji putinowskiej Rosji, którzy tam giną, cierpią, proszą o nasza pomoc. Bądźmy solidarni z Ukrainą –  apeluje poseł.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTROinfo

Dodaje, że potrzebna jest żywność o przedłużonym terminie ważności, proszą o słodycze dla dzieci, nowe koce, kołdry, pościel, poduszki, materiały opatrunkowe, lekarstwa wydawane bez recepty, środki przeciwgorączkowe, wodę w butelkach. 

– To wszystko, co będzie potrzebne, żeby przekazać na granicę bądź do transportu na Ukrainę. Zbiórka zaczyna się jutro (28 lutego) i potrwa do piątku w godzinach od 9.00. do 15.00. Jeśli będzie taka potrzeba będziemy tę zbiórkę jeszcze przedłużać. Będziemy reagować w taki sposób, aby jak najwięcej tych potrzebnych rzeczy można było zebrać. Zorganizowane zostaną dyżury członków PiS-u i NSZZ Solidarność, którzy będą  przyjmować i segregować przekazywane przez mieszkańców dary – zapewnia poseł.

Dodaje, że jest w kontakcie z osobami, które próbują przedostać  się z Ukrainy do Polski. 
– W tej chwili są po Ukraińskiej stronie. Mam z nimi  kontakt poprzez młodą Ukrainkę, koleżankę mojej córki. Czekam na nich. Z opowieści, które usłyszałem wynika, że tam, na Ukrainie sytuacja jest naprawdę straszna, agresja jest bezwzględna. Ludzie cierpią i potrzebują pomocy. Drodzy Przyjaciele i Znajomi z Facebooka, mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego i powiatu ostrowieckiego. Wszyscy widzimy tragedię Ukrainy. Widzimy ginących ludzi, niszczone domy oraz ogromne rzesze uchodźców przybywających do Polski.  W tych strasznych chwilach okażmy wsparcie dla Narodu Ukraińskiego, bądźmy z Nim solidarni – podsumowuje poseł.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this