Znajdź nas na

FAKTY

Gmina Kunów z kolejnym wyróżnieniem! Tym razem za świetlicę wiejską w Wymysłowie!

Samorząd Kunowa może pochwalić się kolejnym wyróżnieniem, tym razem za „utworzenie obiektu pełniącego funkcje kulturalne poprzez budowę świetlicy w Wymysłowie”. Jeszcze do niedawna mieszkańcy tej części gminy Kunów nie mieli się gdzie spotykać, a uczniom pobliskiej szkoły brakowało sali gimnastycznej z prawdziwego zdarzenia. Okazuje się, że dla chcącego nie ma nic trudnego. Starania burmistrza i radnych dostrzegła Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich.

Zdjęcie tła: Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info Pozostałe zdjęcia: Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

Gmina Kunów rozwija się na wielu płaszczyznach. Remontowana i modernizowana jest sieć infrastruktury drogowej, remonty przechodzą remizy ochotniczych straży pożarnych, a samorząd w trosce o środowisko stawia na odnawialne źródła energii. Budowę świetlicy w Wymysłowie zauważyła Kapituła Konkursu „Przyjazna Wieś”. Kapituła konkursowa stanęła przed zadaniem wybrania zwycięskich projektów w 3 kategoriach. W przypadku kategorii Poprawa konkurencyjności gospodarstw rolnych oraz Ochrona środowiska i działania na rzecz klimatu, ze względu na małą ilość zgłoszeń kapituła zadecydowała o przyznaniu tylko I nagrody oraz przyznaniu wyróżnienia. W kategorii społecznej przyznano nagrody za miejsca od 1 do 3, oraz zdecydowano się nadać aż 3 wyróżnienia. Jedno z nich trafiło do gminy Kunów.

Wyróżnienie 14 listopada odebrał Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie. A nagrodą był artystyczny witraż oraz 3 000 zł. Burmistrz przyznaje, że gminę do rywalizacji zgłosiła Małgorzata Mazur, kierownik Referatu Infrastruktury i Gospodarki Przestrzennej w Urzędzie Miasta i Gminy w Kunowie. 

Źródło: Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich

– Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich ogłosiła konkurs „Przyjazna wieś”  na najciekawsze projekty zrealizowane dzięki wsparciu Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w okresie programowania 2014-2020. Pomyślała, że warto byłoby zgłosić naszą świetlicę w Wymysłowie. Cieszę się, że pomysł był trafiony, a my otrzymaliśmy wyróżnienie w kategorii „Rozwój lokalny, aktywizacja społeczna i integracja społeczna” – wyjaśnia Małgorzata Mazur.

Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie podkreśla, że świetlica w Wymysłowie,  to małe  centrum aktywności społecznej. Organizowane są  różnorodne zajęcia, od edukacyjnych poprzez sportowe i kulturalne, a na ekologicznych kończąc. Oferta zajęć skierowana jest do różnych grup wiekowych.

Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

– Świetlica do użytku oddana została w styczniu bieżącego roku. Służy jako miejsce spotkań lokalnej społeczności, ale również pozwala na realizację zajęć wychowania fizycznego, czy organizację okolicznościowych wydarzeń uczniom Publicznej Szkoły Podstawowej w Wymysłowie. Po tych, kilku miesiącach działania wiemy, że był to strzał w dziesiątkę. Cieszę się, że po latach mogliśmy spełnić marzenie mieszkańców tej części gminy, choć byli i tacy, którzy wątpili, że obiekt powstanie. Jestem bardzo usatysfakcjonowany, że niezależne gremium dostrzegło nasze starania i przyznało nam to wyróżnienie – mówi Lech Łodej. 

Dodaje, że gala, podczas której odebrał nagrodę była okazją do wymiany poglądów z samorządowcami z całej Polski. 

– Ta nagroda to wielki sukces nas wszystkich. Kolejna motywacja do dalszych działań i potwierdzenie, że kierunek rozwoju, który wybraliśmy jest właściwy – podsumowuje Lech Łodej.

Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this