Znajdź nas na

FAKTY

Gmina Ostrowiec Św. przegrała w sądzie pierwszej instancji z Konsorcjum Fart! Wyrok jest nieprawomocny!

Jak udało się nam ustalić Konsorcjum Fart wygrało proces w Sądzie Okręgowym w Kielcach przeciwko gminie Ostrowiec Św. dotyczący kar za Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Wyrok nie jest prawomocny, a gmina złożyła apelację. Informację potwierdził rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Kielcach – Tomasz Durlej.

Źródło: Pixabay

Wyrokiem z 30 lipca 2021 roku Konsorcjum FART (Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Fart Bis Spółka z o. o. w Kielcach i Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych Fart)  wygrało proces przeciwko gminie Ostrowiec Świętokrzyski dotyczący kar za Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na kwotę 274 299,44 zł wraz z odsetkami ustawowymi oraz kosztami procesu. 

Jak poinformowało nas Konsorcjum – Wyrok ten jest dla niego satysfakcjonujący. 

Informację potwierdza Tomasz Durlej, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Kielcach. Dodaje że sprawa dotyczyła czterech niezapłaconych faktur na kwoty: 71 500 zł, 67 500 zł, 70 311 zł i 64 987 zł. Podkreśla, że wyrok nie jest prawomocny, a gmina Ostrowiec Świętokrzyski złożyła apelację. 

– Drugi pozew dotyczy kar w związku z m.in. odbiorem odpadów od mieszkańców (372 300,00 zł). Gmina Ostrowiec zapłaciła część powyższej kwoty tj. 214 500,00 zł wraz z odsetkami. O pozostałą kwotę toczy się spór. Czekamy na wyznaczenie terminu rozprawy. Zgodnie z pozwem Konsorcjum FART żąda zapłaty całości kwoty – poinformowało nas Konsorcjum FART. 

Do tematu wrócimy. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this