Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiec Św.: Trwają przedświąteczne kontrole stoisk z choinkami i karpiami!

Do Świąt Bożego Narodzenia pozostało kilka dni. W wielu polskich domach nie może zabraknąć choinki, pod którą chowamy prezenty, a na stole karpia, który stał się świąteczną tradycją. Niestety czasami zdarza się tak, że symbole te są pozyskiwane w nielegalny sposób. Dlatego też w miejscach, gdzie są one sprzedawane można spodziewać się wzmożonych kontroli policyjnych. Nie inaczej jest w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Zdjęcie ilustracyjne. Targowisko miejskiej w Ostrowcu Św. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia zarówno w sklepach jak i na targowiskach miejskich obserwujemy wzmożony ruch. Najwięcej osób znajduje się w rejonach stoisk, gdzie oferowane są do sprzedaży choinki oraz żywe ryby. Ostrowieccy dzielnicowi w ramach pełnionej służby kontrolują miejsca, w których dochodzi do sprzedaży tego typu towarów. Funkcjonariusze sprawdzają legalność posiadania i pozyskiwania takich drzewek. Ponadto zwracają uwagę na warunki, w jakich przetrzymywane są karpie oraz na sposób ich uśmiercania. Sprzedawcy, którzy naruszają te przepisy muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Mundurowi przypominają, że: uśmiercanie ryb w punktach sprzedaży detalicznej powinno odbywać się w miejscach do tego wydzielonych np. za parawanem, przenośną ścianką lub innym elementem konstrukcji niedostępnym tak, aby uniknąć udziału i obecności przy tym osób postronnych; zabronione jest uśmiercanie ryb w obecności dzieci; zbiorniki i baseny, w których znajdują się ryby powinny zapewniać im właściwe warunki bytowania, a ich wielkość powinna być dostosowana do liczby ryb; woda powinna posiadać odpowiednią temperaturę i być właściwe napowietrzona oraz zagęszczona, w przypadku braku możliwości uboju ryb, pamiętajmy, aby w chwili zakupu i transportu do domu w pojemniku z żywym karpiem była woda, a jego wielkość umożliwiała rybie przyjęcie naturalnej pozycji.

fot. Świętokrzyska Policja

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this