Znajdź nas na

FAKTY

Gminy Waśniów i Bodzechów z dużymi dofinansowaniami na termomodernizację!

Trzy budynki w gminie Waśniów: oczyszczalnia ścieków w Pękosławicach, Publiczna Szkoła Podstawowa w Boleszynie, ujęcie wody w Piotrowie, a także pięć budynków w gminie Bodzechów: Publiczna Szkoła Podstawowa w Chmielowie, ZSP w Sarnówku, Publiczna Szkoła Podstawowa w Szwarszowicach, ZSP w Szewnie oraz świetlica wiejska w Świrnej – doczekają się termomodernizacji. W sumie na ten cel dwa samorządy z powiatu ostrowieckiego otrzymają ponad 4 milionowe dofinansowanie (gmina Waśniów: 1 mln 726 tys. zł, gmina Bodzechów: 2 mln 353 tys. zł). Dobre wiadomości przekazali wczoraj (24 marca) marszałek Andrzej Bętkowski, wicemarszałkowie: Renata Janik i Marek Bogusławski.

Umowę podpisał m.in. Jerzy Murzyn, wójt gminy Bodzechów fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Kompleksowa termomodernizacja, montaż instalacji fotowoltaicznych, czy modernizacja oświetlenia na energooszczędne – łącznie 20 milionów złotych dofinansowania otrzymały świętokrzyskie miasta i gminy: Kielce, Waśniów, Lipnik, Sędziszów, Sobków, Bodzechów i Secemin.

– Łączna wartość dofinansowania tych siedmiu projektów to 20 mln zł. Oprócz niewątpliwych korzyści środowiskowych, realizacja tego typu projektów daje niebagatelne korzyści finansowe wynikające z redukcji kosztów związanych z zaopatrzeniem w ciepło, ciepłą wodę użytkową oraz opłat za energię elektryczną – mówi Andrzej Bętkowski, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego. 

2 353 633,21 zł wsparcia unijnego otrzymała gmina Bodzechów. Przedmiotem projektu jest termomodernizacja pięciu budynków użyteczności publicznej w gminie Bodzechów, tj.: budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Chmielowie, budynku ZSP w Sarnówku, budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Szwarszowicach, budynku ZSP w Szewnie u udynku Świetlicy Wiejskiej w Świrnej.

Zakres prac do wykonania w ramach projektu obejmuje m.in: modernizację instalacji c.o., docieplenie ścian, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, modernizację oświetlenia, montaż instalacji OZE, montaż powietrznych pomp ciepła. Zaplanowany do realizacji zakres wpłynie na poprawę izolacyjności przegród budowlanych, charakteryzujących się dużą energochłonnością.

Całkowity koszt projektu to  3 120 041,49 zł.

W gminie Waśniów termomodernizację przejdą trzy obiekty: budynek oczyszczalni ścieków w Pękosławicach, budynek Publicznej Szkoły Podstawowej w Boleszynie i budynek ujęcia wody w Piotrowie.

Zakres prac do wykonania w ramach projektu obejmuje m.in: modernizację instalacji c.o., docieplenie ścian, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, modernizację oświetlenia, montaż instalacji OZE. Zaplanowany do realizacji zakres wpłynie na poprawę izolacyjności przegród budowlanych, charakteryzujących się dużą energochłonnością.

Na ten cel gmina Waśniów otrzyma 2 656 959,67 zł. Całkowity koszt zadania wynosi 1 726 302,04 zł.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this