Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Myślały, że pomagają koleżance! Mieszkanki powiatu ostrowieckiego oszukane „na BLIK”!

Jedna z wielu metod opracowanych przez przestępców internetowych polega na wyłudzaniu pieniędzy za pomocą kodu BLIK. Oszuści włamują się na konto ofiary na portalu społecznościowym, a następnie wysyłają z niego wiadomości do znajomych z prośbą o wsparcie finansowe i wysłanie kodu BLIK. W środę (23 marca) ofiarą tego oszustwa padły dwie mieszkanki powiatu ostrowieckiego.

Oszuści nie próżnują. Nie daj się oszukać w sieci. Źródło: Adobe Stocks

Oszuści nie próżnują. Coraz częściej wyłudzają pieniądze za pomocą kodu BLIK. 23 marca (środa) właśnie w ten sposób dokonano przestępstwa na szkodę dwóch mieszkanek powiatu ostrowieckiego. Jak wynikało z relacji 40-letniej zgłaszającej na jej konto w mediach społecznościowych włamał się  nieznany sprawca, po czym rozesłał do jej znajomych prośbę o pomoc finansową. Niestety, dwie znajome dały wiarę oszustowi i nabrały się przesyłając mu kod BLIK. Straciły po 1000 złotych.

Ostrowieccy mundurowi apelują, aby zachować czujność, zanim przekażemy komukolwiek kod BLIK. Upewnijmy się, że za prośbą o pomoc finansową nie kryje się próba oszustwa! Warto osobiście spotkać się ze znajomym lub zadzwonić i porozmawiać, czy naprawdę potrzebne są mu pieniądze. Pilnujmy swoich haseł dostępowych i pamiętajmy, aby wprowadzone hasła nie były możliwe do odszyfrowania przez osoby nieupoważnione. Dla bezpieczeństwa co kilka miesięcy zmieniajmy je. Nie otwierajmy też maili od nieznanych nam nadawców, a co najważniejsze zawartych w nich załączników. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this