Znajdź nas na

GMINA ĆMIELÓW

Gokarty, zabawy ruchowe i dmuchaniec! Tak bawiły się dzieci z gminy Ćmielów!

Animatorka Frania, gokarty, dmuchaniec, a także gry i zabawy zręcznościowe – to tylko niektóre z atrakcji jakie w miniony czwartek (8 lipca) czekały na dzieci z gminy Ćmielów. To także jedna z atrakcji letniego wypoczynku z Domem Kultury im. Witolda Gombrowicza w Ćmielowie. – Chcieliśmy, żeby dzieci, które nie wyjeżdżają na wakacje miały wesoły i kolorowy wypoczynek – tłumaczyła Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Trzeci dzień wakacji (czwartek, 8 lipca) z domem kultury był pełen atrakcji. Na najmłodszych mieszkańców gminy Ćmielów czekały gry i zabawy zręcznościowe, kolorowe baloniki, które w rękach animatorki Frani zmieniały się w różnego rodzaju zwierzaki. Na odważnych czekały wyścigi gokartów, nie zabrakło też dmuchańca, który cieszył się sporym zainteresowaniem.

– To trzeci dzień naszych wakacji z domem kultury, tym razem przeznaczona dla wszystkich dzieci z gminy Ćmielów, a nie tylko tych, które zapisały się na nasz wspólny wypoczynek. Animatorka Frania organizuje zabawy. Na pewno nie zabraknie baniek mydlanych, wspólnych tańców,  a na parkingu  przy naszym domu kultury dzieci próbują swoich sił  na gokartach. To z jednej strony sposób na rozruszania dzieci po pandemii, z drugiej, zależało nam, aby dzieci, które nie wyjeżdżają na wakacje mogły wesoło i kolorowo spędzić ten czas z nami – wyjaśniała Wioletta Rogala-Mazur. 

Na dzieci czekały też gokarty fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dodaje, że tegoroczne wakacje z domem kultury cieszyły się olbrzymią popularnością. Na zajęcia zapisało się 24 dzieci. 

– Grupka jest bardzo fajna. Mam nadzieję, że się dobrze z nami bawią. W środę każde z dzieci musiało przynieść kocyk. Spędziliśmy ten czas na świeżym powietrzu.  Nie zabrakło różnych gier i zabaw – mówiła dyrektor domu kultury.

Dzieci, które w miniony czwartek spędziły popołudnie na zabawie na ćmielowskim rynku zgodnie potwierdzały, że jest tyle atrakcji, że każdy może znaleźć coś dla siebie. 

O dobre samopoczucie najmłodszych mieszkańców dbała animatorka Frania.  

Można było także pobawić się na dmuchańcu fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Sama mam swoje dzieci. Na różnych etapach rozwoju moich dzieci powstawały różne zabawy, A zaczęło się w 2015 roku, na pewnym w weselu w Warszawie, gdzie byli także animatorzy. Pomyślałam, sobie, że to taka fajna forma wsparcia rodziców, a przy okazji możliwość zagospodarowania czasu dzieciakom – mówiła animatorka Frania, która z zawodu jestem fozjoterapeutką.

Dodaje, że w każdym wieku ruch jest wskazany, zwłaszcza po czasie pandemii. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Myślę, że nam wszystkim potrzeba ruchu i towarzystwa, wyjścia do ludzi. Dzieciom tym bardziej. Niestety nauka zdalna w domu zrobiła swoje. Spragnieni są kontaktu z rówieśnikami, jest to niezbędne w ich rozwoju – tłumaczy.

Dodaje także, że najlepszą formą nauki jest zabawa.  

– Dzieci z gminy Ćmielów są świetne. Nie muszę namawiać ich do zabawy. Są bardzo aktywne – podsumowuje.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this