Znajdź nas na

FAKTY

Granitowe chodniki i krawężniki także na Wardyńskiego!

Aktualnie trwają remonty na 14 odcinkach drogowych. Jednym z nich jest ulica Wardyńskiego. Kosztujący blisko 2 miliony remont w 60 procentach finansowany jest z projektu rządowego, a konkretnie Funduszu Dróg Samorządowych. Ruch pojazdów został częściowo ograniczony, jednak mieszkańcy nie powinni mieć większych problemów by dotrzeć do znajdujących się przy Wardyńskiego instytucji.

Zdjęcie ilustracyjne

– Ostrowiec Św. jest jednym wielkim placem budowy. Mamy 14 inwestycji drogowych rozpoczętych w Ostrowcu Św., dodatkowo inne budowy więc możemy powiedzieć, że nie ma osiedla, nie ma miejsca, w którym by się coś nie działało na rzecz miasta i zainwestowanego przez miasto – mówił Jarosław Górczyński, podczas zorganizowanej pod koniec sierpnia konferencji prasowej. 

Podkreślił, że utrudnienia w ruchu są i będą. 

– Myślę, że zgodnie z umową, ta ulica, ta inwestycja ma być oddana do maja 2021 roku. Z utrudnieniami na ulicy trzeba się liczyć do jesieni.  Przypomnę jeszcze, że to jest kwota 1 990 000 zł, z czego ponad 60 procent to są środki zewnętrzne, środki z Funduszu Dróg Samorządowych, z projektu rządowego – wyjaśniał prezydent. 

Zakres prac, obejmuje remont nawierzchni jezdni, polegający na sfrezowaniu starej, zużytej nawierzchni, uzupełnieniu braków, położenie nowej nawierzchni, zarówno warstwy wiążącej, jak i ścieralnej, a także wymianę  betonowych krawężników na nowe, wykonane z granitu.  Chodniki odtwarzane zostaną również z  kostki granitowej. 

Wymienione zostanie także  oświetlenie, zamontowane zostaną takie same słupy i oprawy jak w przypadku ulicy Siennieńskiej.  

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Ćmielów: Zamówił pizzę i za nią nie zapłacił, potem okradł sklep spożywczo-przemysłowy! Został aresztowany na 3 miesiące!

FAKTY

Koronawirus: 1136 nowych przypadków zakażenia w Polsce, 36 z nich na terenie województwa świętokrzyskiego!

FAKTY

Przemysław Długosz: Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt to zamach na polskie rolnictwo! Akcja ulotkowo-informacyjna na targowisku miejskim!

FAKTY

Konsultant ds. medycyny rodzinnej: problem z kierowaniem osób z kwarantanny na testy!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this