Znajdź nas na

FAKTY

Hala w Skarbce pnie się w górę!

W górę pnie się budynek gospodarczy w Skarbce, w gminie Bałtów, który posłuży do przechowywania sprzętów i garażowania samochodów, należących do gminy. Zamiast „pod chmurką”, pod dachem prace konserwacyjne wykonywać będą pracownicy gminy, którzy dotychczas uzależnieni byli od warunków pogodowych. Obiekt powinien zostać ukończony w miesiącach wakacyjnych.

Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów na terenie powstającego budynku gospodarczego w Skarbce Budowa hali gospodarczej w Skarbce fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Trwają zaawansowane prace przy stawianiu konstrukcji stalowej w Skarbce, w gminie Bałtów. Nowy budynek gospodarczy będzie miał 525 metrów kwadratowych. Znajdzie się w nim zaplecze sanitarne.

–  Elementy poszycia dachowego oraz ścian bocznych wykonane zostaną ze ścian PIR. Są już gotowe, czekają na montaż. Pogoda nam dopisuje, mam nadzieję, że pracownicy już wkrótce będą mogli korzystać z nowej hali – mówi Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów.

Przypomina, że  gmina dotychczas nie posiadała budynku, w którym można by garażować, przechowywać sprzęt, jak i wykonywać naprawy bieżące. Wszystkie urządzenia, czy elementy, stanowiące wyposażenie placu zabaw, były naprawiane „pod chmurką”.  Nowa hala stanie się warsztatem do naprawy urządzeń małej architektury podczas sezonu zimowego.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Gdy powstanie hala będziemy mogli efektywniej korzystać z pracy naszych pracowników a i oni będą mieli godne warunki pracy, bez względu na aurę za oknem– mówi Hubert Żądło.

Na budowę budynku gospodarczego w Skarbce gmina Bałtów pozyskała 800 000 zł w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Koszt inwestycji to 1 290 000 zł. Zakończenie prac planowane jest w miesiącach wakacyjnych. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this