Znajdź nas na

FAKTY

Hubert Żądło: Do godziny 23.00 byłem wójtem, a o godzinie 5.00 rano już był remis! Wójt Bałtowa koordynatorem Korpusu Ochrony Wyborów!

W sobotę (14 stycznia) z rąk m.in. europoseł Beaty Szydło nominację na koordynatora Korpusu Ochrony Wyborów w powiecie ostrowieckim otrzymał Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów. Czym jest Korpus Ochrony Wyborów i czy wybory potrzebują „ochrony”?

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Musimy stworzyć Korpus Ochrony Wyborów. Trzeba zmienić prawo, by sposób liczenia głosów był bardziej przejrzysty. Będziemy także organizować Biura Ochrony Wyborów, które mają działać w razie niepokojących sytuacji – 22 października 2022 roku w Przemyślu zapowiadał Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości. 

W powiecie ostrowieckim nominację na koordynatora Korpusu Ochrony Wyborów z rąk europoseł Beaty Szydło, Andrzeja Adamczyka, Ministra Infrastruktury oraz poseł Agaty Wojtyszek, pełnomocnika Prawa i Sprawiedliwości w okręgu 82 otrzymał Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów. 

Źródło: Twitter PiS

– Partia Prawo i Sprawiedliwość organizuje  Korpus Ochrony Wyborów. Ma to na celu dopilnowanie tego, aby wybory przebiegały w sposób demokratyczny i zgodny z prawem. Różnie to się odbywa w różnych miejscach. Dla przykładu możemy podać nawet gminę Bałtów, w której to do godziny 23.00 byłem wójtem, a o godzinie 5.00 rano już był remis. Niezmiernie to jest ważne do tego, żeby społeczeństwo czuło, że wybory były przeprowadzone zgodnie z prawem, że osoby które tam były wypełniały wszelkie swoje obowiązki w sposób należyty,  temu ma służyć przyglądanie się przez Korpus Ochrony Wyborów – mówi Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów.

Spotkanie działaczy i sympatyków PiS w Ostrowieckim Browarze Kultury w Ostrowcu Św. 14 stycznia 2023 rok.
Źródło: Twitter Beata Szydło

Dodaje, iż myśli, że będzie to działanie z korzyścią  nie tylko dla  partii, która to organizuje, czyli Prawa i Sprawiedliwości, ale również dla wszystkich partii.

– Powinno nam zależeć na tym, aby wybór, który zostanie dokonany, był wyborem prawdziwym, takim, który odzwierciedla społeczne oczekiwania – podsumowuje Hubert Żądło.  

Pozostałymi koordynatorami zostali: Tomasz Rosa – Koordynator całego okręgu 82, Maria Zuba – koordynator w powiecie skarżyskim, Artur Lis – Koordynator w powiecie opatowskim, Kazimierz Plachimowicz – Koordynator w powiecie sandomierskim, Rafał Lipiec – Koordynator w powiecie starachowickim.

Zdjęcie ilustracyjne Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów i Agata Wojtyszek, Poseł na Sejm RP 2020 r.
fot Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this