Znajdź nas na

FAKTY

Mieszkaniec Ostrowca Św. podejrzany o pobicie! Skarżyszczanin walczy o życie!

37-letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Taką decyzję podjął skarżyski sąd wobec podejrzanego, który pobił 44-letniego skarżyszczanina. Pokrzywdzony w stanie zagrażającym życiu przebywa w szpitalu.

fot. Świętokrzyska Policja

Do zdarzenia doszło w połowie stycznia.  Skarżyscy policjanci zostali powiadomieni, że przed jednym z bloków na Osiedlu Milica w Skarżysku-Kamiennej doszło do pobicia mężczyzny. Z relacji świadków wynikało, że pokrzywdzony 44-latek został zaatakowany przez innego mężczyznę, w towarzystwie którego chwilę wcześniej wyszedł z klatki schodowej. Z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Jego życie nadal jest zagrożone. 

Kryminalni rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Szybko ustalili, że może nim być 37-letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego. Ten jednak skutecznie ukrywał się przed stróżami prawa. We wtorek (24 stycznia) został zatrzymany przez ostrowieckich policjantów i trafił do skarżyskiej komendy. W środę (25 stycznia) został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Przestępstwa dopuścił się warunkach recydywy, bowiem całkiem niedawno opuścił więzienne mury po sześcioletniej odsiadce. Prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania 37-latka.

Dziś (26 stycznia) sąd przychylił się do wniosku prokuratora i orzekł wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt. Finalnie sprawca pobicia może spędzić w więzieniu co najmniej trzy lata, tyle bowiem wynosi dolna granica kary za opisane przestępstwo.

fot. Świętokrzyska Policja

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this