Znajdź nas na

FAKTY

Hubert Żądło: Gmina Bałtów rozwija się dzięki rządowym środkom!

Jak podczas piątkowej (2 czerwca) konferencji prasowej, zorganizowanej przez Agatę Wojtyszek, Poseł na Sejm RP, pod hasłem: „Trasa dotrzymanego słowa” zapewniał Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów, zarządzana przez niego gmina prężnie się rozwija dzięki rządowym środkom. – Gdyby nie te środki mielibyśmy stagnację – tłumaczy.

Od lewej: Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów i Agata Wojtyszek, Poseł na Sejm RP fot. Łukasz Grudniewski

Hubert Żądło zaznaczył, że podsumowując tylko dwa ostatnie lata do gminy wpłynęło ponad 30 milionów złotych zarówno z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”,  ale również Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

– Z tego ostatniego dziś w miejscowości Pętkowice wykonywany jest remont, a mieszkańcy zyskają bezpieczeństwo i komfort podróżowania, już niedługo takie sama warunki pojawią się w Skarbce. Dzięki rządowym środkom możemy wykonywać, naprawdę duże inwestycje, jak ponad 9 mln rozbudowa i przebudowa oczyszczalni ścieków, która  zabezpieczy gminę Bałtów pod względem gospodarki wodno-ściekowej na co najmniej dekadę. Do tego budowa blisko 20 km kanalizacji w Okole, budowa wodociągu w Maksymilianowie – tłumaczy Hubert Żądło.

Wyjaśnia, że w najbliższym czasie gmina złoży wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na budowę fragmentów wodociągu w Bałtowie. 

Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów, a także Agata Wojtyszek, poseł na Sejm RP
fot. Łukasz Grudniewski

– Ale to nie tylko tego typu inwestycje. Budujemy świetlice wiejskie w czterech miejscowościach, wybudowaliśmy halę magazynową w Skarbce, utworzyliśmy Klub Senior+ w Okole, Środowiskowy Dom Samopomocy w Wólce Bałtowskiej, otrzymaliśmy środki na utworzenie Klubu Malucha, dzięki któremu będzie mógł funkcjonować żłobek w Bałtowie. To pokazuje, że rząd dba o samorządy. Jako samorządowcy baliśmy się na początku pandemii czy będziemy mieć środki na to, aby móc wykonywać swoje ustawowe zadania, jednak było ich na tyle, że mamy wypełniony czas i możliwości inwestycyjne po brzegi – wyjaśnia Hubert Żądło.  

Dodaje, że w ciągu dwóch ostatnich lat udało się zrobić więcej niż w dwóch poprzednich kadencjach samorządowych w gminie Bałtów.

– Serdecznie za to dziękuję pani poseł, pani pełnomocnik – przedstawicielowi Prawa i Sprawiedliwości w naszym regionie za to, że takie środki do samorządu gminy Bałtów, do mieszkańców gminy Bałtów trafiły. Serdecznie dziękuję – podsumował wójt.

Agata Wojtyszek przypomniała również, że dzięki środkom rządowym możliwa jest trwająca termomodernizacja Urzędu Gminy w Bałtowie. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this