Znajdź nas na

FAKTY

Gmina Ostrowiec Św. przystąpiła do sporządzenia programu rewitalizacji! O zaangażowanie prosi mieszkańców!

Jak na swojej oficjalnej stronie internetowej poinformował Urząd Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim, gmina Ostrowiec Świętokrzyski przystąpiła do sporządzenia Gminnego Programu Rewitalizacji (GPR), który ma przyczynić się do ożywienia wyznaczonych obszarów miasta poprzez rozwiązanie problemów społecznych i gospodarczo-przestrzennych. Aby było to możliwe konieczne jest zaangażowanie mieszkańców i ich pomysły.

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

W związku z przystąpienie, do Sporządzenia Gminnego Programu Rewitalizacji otwarty został  nabór pomysłów na przedsięwzięcia, które mają być realizowane na obszarze rewitalizacji składającym się z czterech podobszarów:  Pułanki,  Kuźnia-Spółdzielców-Trójkąt-Śródmieście-Kamienna, Częstocice-Hutnicze-Ludwików, Denków. 

Pomysł na przedsięwzięcie za pomocą formularza może zgłosić zarówno: osoba prywatna, stowarzyszenie, fundacja, spółdzielnia lub wspólnota mieszkaniowa, a także przedsiębiorca.

Nabór na przedsięwzięcia jest naborem otwartym, jednakże zgłoszone propozycje projektów powinny dotyczyć jednego lub kilku podobszarów rewitalizacji. Mogą dotyczyć zarówno inwestycji (remonty, modernizacje, zagospodarowanie przestrzeni), jak i sfery społecznej (np. rozwój oferty rekreacyjnej, czy kulturalnej; wsparcie/działania dedykowane określonym grupom społecznym), powinny być kompleksowe, tzn. jeśli np. propozycją zadania jest adaptacja/remont budynku, w zadaniu tym warto wprowadzić także zadania społeczne, jakie będą realizowane w odnowionym budynku, mogą być realizowane zarówno przez Gminę i jej jednostki, ale także przez inne podmioty – publiczne, społeczne, podmioty prywatne.

Przedsięwzięcia można zgłaszać do dnia 23 czerwca 2023 roku za pomocą FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO dostępnego pod adresem: https://forms.gle/QCWE2Aqm3rjrqbvM7.

Papierowa wersja formularza dostępna jest w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, sala zielona stanowisko nr 2, przy ulicy Jana Głogowskiego 3/5, Ostrowieckim Browarze Kultury – punkt informacji turystycznej, przy ul. Siennieńskiej 54, w Centrum Rozwoju Lokalnego – sekretariat, przy ul. Sandomierskiej 26A, w budynku przy ul. Świętokrzyskiej 22 – portiernia, w PSP nr 1 – sekretariat, przy ul. Henryka Sienkiewicza 67B,  PSP nr 3 – sekretariat, przy ulicy Niskiej 9, w PSP nr 4 – sekretariat, przy ul. Polnej 54, w PSP nr 7 – sekretariat, przy ul. Akademickiej 20, w PSP nr 9 – sekretariat, przy ul. Niewiadomej 19.

12 czerwca w godz. 15.00 – 17.00 w Punkcie Informacji Turystycznej Ostrowieckiego Browaru Kultury przy ul. Siennieńskiej 54 oraz w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Świętokrzyskiej  11 odbędą się dyżury, w trakcie których mieszkańcy będą mieli możliwość skonsultowania swoich pomysłów rewitalizacyjnych.  Prowadzone będą przez ekspertów z Centrum Doradztwa Strategicznego s.c. z Krakowa.

Pod adresem: http://limesurvey.cds.krakow.pl/index.php/182758?lang=pl

dostępna jest również anonimowa ankieta skierowana do mieszkańców i użytkowników obszaru rewitalizacji. Wypełnić ją można do 16 czerwca.

Celem ankiety jest pogłębiona diagnoza obszaru rewitalizacji – występujących problemów oraz potencjałów rozwojowych. 

Ankietę dostępną w wersji papierowej pobrać można w tym samych lokalizacjach, co formularz zgłoszeniowy. Dokumenty można składać w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, sala zielona stanowisko nr 2. 

Wszystkie materiały dotyczące procesu przygotowywania Gminnego Programu Rewitalizacji dostępne są na stronie www.um.ostrowiec.pl w zakładce Gminny Program Rewitalizacji.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this