Znajdź nas na

FAKTY

Hubert Żądło: Wszyscy tworzymy rodzinę samorządową! Mieszkańcy gminy Bałtów podzielili się opłatkiem!

W spotkaniu opłatkowym, jakie wczoraj (środa, 20 grudnia) zorganizowane zostało w Szkole Podstawowej w Bałtowie uczestniczyło blisko 200 osób: mieszkańców gminy, przedstawicieli samorządów szkolnych, stowarzyszeń, kół gospodyń wiejskich, zespołów śpiewaczych, druhów ochotniczych straży pożarnych, a także władz samorządowych i jednostek gminnych. Pomysłodawcą wydarzenia był Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów – Wszyscy tworzymy jedną rodzinę samorządową i tak jak 24 grudnia podzielimy się opłatkiem z najbliższymi, tak i dzisiaj będziemy składać sobie najlepsze życzenia – mówił wójt.

Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

To była pierwsza taka wigilia w gminie Bałtów. W Publicznej Szkole Podstawowej w Bałtowie opłatkiem połamało się blisko 200 osób reprezentujących różne środowiska i miejscowości z terenu gminy Bałtów. Pomysłodawcą wydarzenia był Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów. 

– Już wkrótce przy wigilijnym stole będziemy spotykać się z najbliższymi. Dziś spotykamy się przy nieco innym, zdecydowanie dłuższym stole, jednak nie mniej ważnym. To bowiem stół przy którym zgromadzili się mieszkańcy gminy Bałtów, nasza samorządowa rodzina –  mówił Hubert Żądło.

Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dodaje, że chciał, aby wszystkie osoby, które tworzą społeczność gminy i działają na rzecz gminy, spotkały się przy wigilijnym stole, zaśpiewały kolędy, a także życzyły sobie wszystkiego co najlepsze w nowym, 2024 roku. 

– Jest to czas do wspólnej integracji, abyśmy jeszcze mocniej czuli się jedną wielką rodziną gminy Bałtów – wyjaśnia Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów. Przypomina, że po ostatnich wyborach, gdy ukonstytuowała się nowa Rada Gminy Bałtów, mieszkańcy różnych części gminy, bardzo się zjednoczyli. Widać, to w każdej miejscowości. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Dla mnie, jako wójta, to olbrzymia radość, że mogę funkcjonować w takiej gminie, w której działam wspólnie z mieszkańcami – podsumowuje Hubert Żądło.

Henryk Cichocki, przewodniczący Rady Gminy Bałtów wyjaśnia, że mijający 2023 rok był bardzo dobrym czasem dla gminy i jej mieszkańców.

–   To rok obfitujący w inwestycje. Oby wszystkie kolejne lata takie były. W każdej, nawet najmniejszej miejscowości staraliśmy się coś wykonać, czy to świetlice, które staną lada dzień, czy to odcinki dróg, które już służą mieszkańcom – wyjaśnia przewodniczący Rady Gminy Bałtów.

WSzystkim mieszkańcom gminy z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz w nowym, 2024 roku życzy zdrowych spokojnych świąt,a nadchodzący rok, aby nie był gorszy, jak ten odchodzący. 

Przyznaje, że spotkania opłatkowe to szansa na rozmowę mieszkańców z różnych części gminy.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– W ciągu roku niewiele jest takich możliwości, każdy jest zaganiany, ma swoje sprawy. Tuż przed świętami nieco zwalniamy nasze tempo życia. To świetna okazja do wspólnych rozmów, dyskusji, czy wspólnego kolędowania – tłumaczy Henryk Cichocki.

Aneta Kudas, radna Rady Gminy Bałtów i sołtys Maksymilianowa zaznacza, że spotkania opłatkowe, podczas których spotykają się przedstawiciele różnych jednostek gminnych, czy lokalnych społeczności to świetny pomysł. 

– Tak dużej, wspólnej wigilii jeszcze w naszej gminie nie było. Zazwyczaj to wszyscy zapraszali pana wójta na spotkania przedświąteczne, a tym razem to pan wójt postanowił nas wszystkich zaprosić. Myślę, że to szansa na integrację, na kultywowanie naszych tradycji –wyjaśnia Aneta Kudas.

Podkreśla, że 2023 rok przyniósł wiele zmian na lepsze, także dla Maksymilianowa i jego mieszkańców.  

– Mijający rok był dla mojej miejscowości wspaniały. Udało się wykonać wiele inwestycji kluczowych dla Maksymilianowa. Mam tu na myśli naszą sieć wodociągową. Jesteśmy po przetargu na wykonanie ostatniego etapu sieci wodociągowej. Efekty już widać.  Nowi mieszkańcy chętnie budują swoje domy właśnie w Maksymilianowie. Teraz czekamy na budowę świetlicy wiejskiej. Mamy wykonaną nową drogę i pompownię. Rada gminy jest bardzo zgrana. Zgoda i wspólne działanie to podstawa. Mamy też  „głowę rodu”, pana wójta –  odpowiedniego człowieka na właściwym miejscu,  dzięki  jego pracy, zaangażowaniu i pomysłom nasza gmina się rozwija. Zresztą współpraca jest równie dobra pomiędzy sołtysami i mieszkańcami. To klucz do sukcesu – tłumaczy Aneta Kudas.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Wszystkim mieszkańcom gminy Bałtów życzy, aby w nadchodzącym roku podjęli właściwą decyzję w wyborach  samorządowych. 

– Jeśli dostaniemy kolejny kredyt zaufania, pozwoli to dokończyć wiele inwestycji, co przełoży się na jeszcze większy rozwój naszej gminy – podsumowuje.

Dorota Przygoda, radna z Rudki Bałtowskiej i sołtys tej miejscowości cieszy się, że może spotkać się na wspólnej wigilii.

– Cieszę się, że mogliśmy wspólnie przygotowywać te wszystkie potrawy na wigilijny stół, przy którym dziś zasiadamy. Wymienialiśmy się przepisami. Kultywowanie naszej polskiej tradycji jest bardzo ważne – mówi Dorota Przygoda.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Podobnie jak Aneta Kudas uważa, że mijający rok był bardzo dobry pod względem inwestycji, nie tylko dla reprezentowanej przez nią miejscowości, ale i całej gminy. 

–  Realizowaliśmy jako radni tej kadencji swoje założenia, Myślę, że mieszkańcy są z nas  zadowoleni. Rok zamykamy z wielką satysfakcją i nadziejami na kolejne tak duże inwestycje – podkreśla Dorota Przygoda. 

Wszystkim mieszkańcom gminy życzy dużo zdrowia, aby kolejny rok był równie szczęśliwy, a wszystkie  marzenia, nawet te najskrytsze udało się spełnić i zrealizować. 

Foto: Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

NaOSTRO.infoJerzy Wigilia Bałtów 2023-1
NaOSTRO.infoJerzy Wigilia Bałtów 2023-1

NaOSTRO.infoJerzy Wigilia Bałtów 2023-13
NaOSTRO.infoJerzy Wigilia Bałtów 2023-13

NaOSTRO.infoJerzy Wigilia Bałtów 2023-12
NaOSTRO.infoJerzy Wigilia Bałtów 2023-12

NaOSTRO.infoJerzy Wigilia Bałtów 2023-11
NaOSTRO.infoJerzy Wigilia Bałtów 2023-11

NaOSTRO.infoJerzy Wigilia Bałtów 2023-10
NaOSTRO.infoJerzy Wigilia Bałtów 2023-10

NaOSTRO.infoJerzy Wigilia Bałtów 2023-9
NaOSTRO.infoJerzy Wigilia Bałtów 2023-9

NaOSTRO.infoJerzy Wigilia Bałtów 2023-7
NaOSTRO.infoJerzy Wigilia Bałtów 2023-7

NaOSTRO.infoJerzy Wigilia Bałtów 2023-6
NaOSTRO.infoJerzy Wigilia Bałtów 2023-6

NaOSTRO.infoJerzy Wigilia Bałtów 2023-5
NaOSTRO.infoJerzy Wigilia Bałtów 2023-5

NaOSTRO.infoJerzy Wigilia Bałtów 2023-4
NaOSTRO.infoJerzy Wigilia Bałtów 2023-4

NaOSTRO.infoJerzy Wigilia Bałtów 2023-2
NaOSTRO.infoJerzy Wigilia Bałtów 2023-2

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this