Znajdź nas na

FAKTY

Wojewoda świętokrzyski: na razie nie będzie drastycznych zmian, urząd musi funkcjonować!

Na razie nie będzie jakichś drastycznych zmian, urząd musi funkcjonować – zapowiedział w czwartek nowy wojewoda świętokrzyski Józef Bryk. Dodał, że w najbliższym czasie planowana jest analiza działalności poszczególnych wydziałów urzędu, powołanie rzecznika i dyrektora generalnego.

fot. Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

Józef Bryk został powołany na stanowisko wojewody świętokrzyskiego w środę (20 grudnia) i zastąpił Zbigniewa Koniusza, który pełnił tę funkcję od 2019 roku.

„Będziemy analizować i sprawdzać działania poszczególnych wydziałów. Jeżeli (będzie) trzeba – dokonamy audytu, ocenimy i podejmiemy decyzje w najbliższym czasie. Na razie nie będzie jakichś drastycznych zmian, urząd musi funkcjonować, musi być ciągłość działalności” – zaznaczył w czwartek wojewoda Bryk.

Dodał, że w najbliższym czasie zamierza powołać rzecznika i dyrektora generalnego urzędu, który jak zaznaczył, jest „znaczącą osobą urzędzie”. „Wszelkie decyzje kadrowe i różne inne są w gestii dyrektora generalnego” – dodał.

Zgodnie z medialnymi przewidywaniami stanowisko wicewojewody obejmie przedstawiciel Polskiego Stronnictwa Ludowego. „Kandydatura jest analizowana, jeżeli zostanie sprawdzona, wystąpię z wnioskiem o powołanie wicewojewody w najbliższym czasie” – powiedział wojewoda.

Na stanowisko wicewojewody powołany zostanie prawdopodobnie Michał Skotnicki, były starosta staszowski, obecny radny rady powiatu i szef PSL-u w powiecie.

Józef Bryk urodził się 20 marca 1960 r. w Staszowie. Jest absolwentem zarządzania i organizacji firmy na Akademii Świętokrzyskiej im. Jana Kochanowskiego w Kielcach. Ukończył również studia podyplomowe: zarządzanie audytem wewnętrznym jednostek finansów publicznych na Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz transport i logistykę w Wyższej Szkole Handlowej w Kielcach.

W latach 2006-2014 pełnił funkcję radnego Rady Miejskiej w Staszowie. Kierował także Świętokrzyskim Wojewódzkim Inspektorem Transportu Drogowego. (PAP)

Autor: Wiktor Dziarmaga

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this