Znajdź nas na

FAKTY

Hubert Żądło z nagrodą dla najlepszego samorządowca roku: Ta nagroda doda nam skrzydeł!

– Tę nagrodę dedykuję współpracownikom, radnym oraz mieszkańcom naszej gminy, którzy wspierali i wspierają mnie w działalności samorządowej – mówi Hubert Żądło, wójt gmin Bałtów, który podczas uroczystej gali, 27 lutego otrzymał świętokrzyskiego Orła od Redakcji „Wprost”. Nagrody przyznano za wyjątkową działalność na polu przedsiębiorczości i działalności samorządowej.

Hubert Żądło z nagrodą Orły Wprost Źródło: FB Hubert Żądło

Redakcja „Wprost” organizuje Galę Orłów od 2016 roku, realizując misję wspierania najbardziej innowacyjnych rozwiązań w wydaniu lokalnym. Jak czytamy na stronie Gali, „ideą konkursu jest wyróżnienie lokalnych liderów, w tym właścicieli regionalnych firm, którzy rozszerzają swoją działalność na cały kraj”. W tym roku w kategorii „najlepszego samorządowca roku” kapituła wyróżniła Huberta Żądło, wójta gminy Bałtów. 

– Tę nagrodę dedykuję moim współpracownikom, pracownikom Urzędu Gminy w Bałtowie, wszystkim radnym, a przede wszystkim mieszkańcom naszej gminy. Gdyby nie decyzja mieszkańców, którzy kiedyś obdarzyli mnie kredytem zaufania i wybrali na wójta gminy Bałtów, nie udałoby się aż tyle osiągnąć. Wiele działań już za nami, jeszcze więcej przed nami.  Cieszę się, że kapituła je doceniła. To najlepsza promocja dla gminy Bałtów – wyjaśnia Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów. Przypomina, że za jego kadencji wykonano m.in. remont i przebudowę infrastruktury drogowej, rozbudowano sieć kanalizacyjną i wodociągową, powstał Środowiskowy Dom Samopomocy w Wólce Bałtowskiej, Dzienny Dom Seniora w Okole, przebudowywana jest również oczyszczalnia ścieków. 

Źródło: FB Hubert Żądło

Wójt podkreśla, że nagroda, którą otrzymał doda mu jeszcze większego wiatru w skrzydła, aby realizować kolejne działania, rozwijające gminę. Te jednak nie byłyby możliwe, gdyby nie dobra współpraca z Radą Gminy Bałtów, której skład zmienił się w wyniku referendum, a następnie wyborów przeprowadzonych w 2020 roku.

– To była kluczowa decyzja naszych mieszkańców. Zapewne, gdyby nie zmienił się skład rady, zrezygnowałabym z pełnienia funkcji wójta gminy Bałtów. Inaczej funkcjonować się nie dało. Ciągłe waśnie i kłótnie szkodziły samorządowi. Nie udałoby się na pewno pozyskać tylu środków i zmienić myślenie dotyczące inwestycji i ich planowania. Dziś inwestujemy we wszystkich  miejscowościach,  a nie tylko w wybrane gałęzie gospodarki. Zależy nam, aby każdy mieszkaniec czuł się ważny i chciał pozostać w naszej gminie. Kluczem do tego jest zrównoważony rozwój – podsumowuje Hubert Żądło. 

Źródło: FB Hubert Żądło

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this