Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiec Św.: Na Bałtowskiej jest już bezpieczniej!

Było niebezpiecznie, bo barierki ochronne ograniczały widoczność, dziś kierowcy „mogą już odetchnąć z ulgą”, mowa o zjeździe, znajdującym się przy markecie „Lewiatan” na ulicy Bałtowskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Ulica Bałtowska w Ostrowcu Św. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Jak wyjaśnia Jerzy Wrona, dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach,  ŚZDW  w Kielcach od lat stara się dbać o bezpieczeństwo ruchu drogowego na terenie województwa. 

– Jednym z przykładów działań podjętych przez tutejszy  Zarząd jest praca nad eliminacją niebezpiecznych miejsc na drogach. Jednym z takich miejsc była poprawa trójkąta widoczności na ulicy Bałtowskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego stwarzał zjazd do sklepu „Lewiatan” . W jego obrębie doszło do zdarzeń drogowych, które zagrażały życiu i zdrowiu mieszkańców oraz klientów sklepu – tłumaczy Jerzy Wrona, dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach. 

O poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu do Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Świętokrzyskich w Kielcach występował m.in. kierownik sklepu „Lewiatan”, a także Komenda Powiatowa Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Jerzy Wrona, dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Po dokładnej analizie sytuacji i wnikliwej weryfikacji możliwości zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom ruchu drogowego, przy zachowaniu wszelkich procedur i zgodnie z obowiązującymi przepisami, Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach zaproponował rozwiązania mające na celu likwidację miejsca niebezpiecznego. We współpracy z właścicielem sklepu „Lewiatan” został opracowany projekt zmiany stałej organizacji ruchu. Projekt ten uzyskał pozytywne opinie m.in. Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach i zatwierdzenie Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, co ostatecznie przyczyniło się do poprawy bezpieczeństwa na ulicy Bałtowskiej. Niemniej jednak, ze względu na okres trwałości projektu inwestycji, współfinansowanej ze środków wspólnotowych, przedmiotowa zmiana musiała zakładać nie likwidację, a przeniesienie istniejących w obrębie zjazdu wygrodzeń w inne miejsce w obrębie przedmiotowej inwestycji. Dzięki temu użytkownicy ruchu drogowego mogą swobodnie i bezpiecznie korzystać ze sklepu. Zmiana ta została przeprowadzona w taki sposób, aby nie zakłócała normalnego funkcjonowania sklepu oraz zapewniała bezpieczeństwo dla kierowców oraz pieszych – podsumowuje Jerzy Wrona.

fot. Łkasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this