Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Ile kosztuje obsługa prawna ostrowieckiego szpitala?

Ile kosztuje obsługa prawna ostrowieckiego szpitala? Jak wynika z umów, jakie przesłał nam Tomasz Kopiec, dyrektor naczelny placówki, szpital reprezentują dwie kancelarie. Jedna ze Starachowic, która wynagradzana jest ryczałtowo w wysokości 8 000 zł netto , druga, z którą Wielospecjalistyczny Szpital w Ostrowcu Św. zawarł umowę 29 marca 2022 roku już z Ostrowca Św. Wynagrodzenie ryczałtowe w tym przypadku wyniesie 5 200 zł miesięcznie plus VAT. W sumie na obsługę prawną placówka wyda ponad 13 000 zł netto.

Zdjęcie ilustracyjne. Zespół Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

O tym, że nowy dyrektor naczelny wprowadza swoje „porządki” od dawna informują nas pracownicy ostrowieckiego szpitala. Część  z nich zastanawia się nad sensem posunięć wykonywanymi przez dyrektora. Pod koniec ubiegłego roku dotarły do nas nieoficjalne wówczas informacje, że w szpitalu pojawił się nowy radca prawny. Zapytaliśmy więc ile kosztuje obsługa prawna placówki i czy rzeczywiście nowy dyrektor „zacisnął pasa”, aby ratować „zadłużony szpital”. 

Okazuje się, że placówkę reprezentuje nie jedna, a dwie kancelarie. Pierwsza z nich swoją siedzibę ma w Starachowicach. Umowa zawarta została od 1 stycznia 2022 roku do 31  grudnia 2022 roku.  Jak czytamy w przesłanej nam umowie, należność Kancelarii z tytułu wykonywania umowy stanowić będzie stawkę ryczałtową w wysokości 8 000 zł netto. Świadczenie obsługi prawnej będzie polegało na: świadczeniu obsługi prawnej w dni powszednie w zakresie wymaganym dla należytego wykonania umowy i ochrony interesów Zleceniodawcy w siedzibie Kancelarii, a także w postaci dyżurów, realizowanych w siedzibie Zleceniodawcy oraz w każdym innym miejscu, w którym będzie to konieczne lub wynikało z prowadzonych spraw; osobistym dyżurze radcy prawnego w dni powszednie od poniedziałku do czwartku po 6 godzin dziennie pomiędzy godziną 7.00 , a 15.00. Zleceniodawca dopuszcza możliwość korzystania przez Kancelarię z usług podwykonawców przy wykonywaniu obsługi prawnej (określonej umową, za pisemną zgodą Zleceniodawcy).

Umowa z drugą z Kancelarii zawarta została 29 marca 2022 roku. Tym razem dotyczy kancelarii z Ostrowca Św. Umowa obejmuje: występowanie w imieniu zleceniodawcy przed wszystkimi sądami, urzędami oraz organami administracyjnymi i egzekucyjnymi; udzielanie porad prawnych, sporządzanie opinii prawnych, opiniowanie umów, przygotowanie i opiniowanie projektów  uchwał, zarządzeń i aktów wewnętrznych, wykonywanie innych czynności uzgodnionych między stronami.  Pomoc prawna świadczona będzie nie rzadziej niż 2 razy w tygodniu po 4 godziny. Umowa zawarta została na czas określony od 1 kwietnia 2022 roku do 31 grudnia 2022 roku. Wynagrodzenie ryczałtowe wynosi 5 200 zł plus VAT (miesięcznie). 

W sumie na szeroko rozumianą obsługę prawną ostrowiecki szpital wyda ponad 13 000 zł netto. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this