Znajdź nas na

ARTYKUŁ PARTNERA

Ile trwa wzięcie kredytu gotówkowego?

Kredyt gotówkowy to produkt kredytowy, który umożliwia klientowi szybki dostęp do dodatkowych środków. Kredytobiorca może je przeznaczyć na dowolny cel.  Jak szybko można otrzymać decyzję kredytową, ile się czeka na kredyt gotówkowy i jak skrócić czas oczekiwania na przyznanie kredytu gotówkowego?
Ile się czeka na kredyt gotówkowy po złożeniu wniosku?

Źródło: Materiał Partnera

To, ile trzeba czekać na uzyskanie decyzji kredytowej, a następnie wypłatę kredytu gotówkowego zależy od wielu czynników. Dlatego też trudno podać dokładnie, ile się oczekuje na kredyt gotówkowy. Ma na to wpływ nie tylko to, kiedy nastąpiło złożenie wniosku o finansowanie, ale też kwota kredytu czy nawet sposób, w jaki wnioskowaliśmy o finansowanie – a więc czy online czy w siedzibie banku.

Przyjmuje się, że zazwyczaj weryfikacja wniosku kredytowego, a następnie rozpatrzenie wniosku i wypłata środków nie trwa dłużej niż 1-2 dni robocze. Większość banków podejmie decyzję kredytową jeszcze w dniu złożenia wniosku przez klienta.

Warto zaznaczyć, że osoby, które złożą wniosek za pośrednictwem bankowości internetowej w banku, w którym posiadają konto, mogą liczyć na najkrótszy czas oczekiwania na kredyt gotówkowy online.

Należy jednak pamiętać, że w poszczególnych bankach procedura kredytowa i proces weryfikacji wniosku nieco się różni. To, ile się czeka na kredyt gotówkowy w poszczególnych bankach, sprawdzisz tutaj: https://www.czerwona-skarbonka.pl/ile-sie-czeka-na-kredyt-gotowkowy/.

Co wpływa na czas oczekiwania na kredyt gotówkowy?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, to ile klient czeka na kredyt gotówkowy, zależy od kilku czynników. Przede wszystkim wypłata środków jest uzależniona od decyzji kredytowej. A ta jest wydawana najszybciej w przypadku, gdy o kredyt gotówkowy wnioskuje osoba, która jest już klientem danego banku. Ma w nim otwarte konto albo korzysta z innego produktu finansowego, np. kredytu hipotecznego.

Jeśli zatem wiesz, że w najbliższym czasie będziesz się starać o uzyskanie kredytu gotówkowego, warto rozważyć założenie konta w interesującym Cię banku. Należy jednak pamiętać, że musi to być aktywny rachunek, taki, na który będzie wpływać Twoje wynagrodzenie i z poziomu którego będziesz robić zakupy. Będąc bowiem klientem danego banku, możesz bez problemu złożyć wniosek online za pośrednictwem bankowości elektronicznej.

Aby skrócić czas oczekiwania na to, aż pojawi się decyzja kredytowa, warto również dokładnie sprawdzić to, jak wypełniliśmy wniosek. Czy nie ma on błędów, czy zawiera wszystkie niezbędne dane i dokumenty i czy są one w odpowiednim formacie. Wyeliminowanie potencjalnych pomyłek sprawia, że decyzja o przyznaniu kredytu i weryfikacja wniosku trwają krócej.

Jak wygląda proces składania wniosku o kredyt gotówkowy?

Proces wnioskowania o kredyt gotówkowy nieco się różni w zależności od sposobu jego złożenia. Ale należy przyznać, że nie są to bardzo znaczące zmiany. Wyróżniamy trzy sposoby złożenia wniosku:

  • stacjonarnie w oddziale – klient składa wniosek o kredyt gotówkowy wraz z dokumentami w formie tradycyjnej, czyli składając papierowy wniosek u doradcy kredytowego w banku.
  • telefonicznie – podczas rozmowy telefonicznej z pracownikiem banku kredytobiorca podaje niezbędne informacje potrzebne do wniosku o kredyt gotówkowy. W tym przypadku czasem może się zdarzyć, że konieczne będzie dostarczenie dokumentów potwierdzających wysokość zarobków.
  • online – wniosek składamy na stronie internetowej banku lub poprzez aplikację mobilną banku. Do niego dołączamy wszelkie niezbędne dokumenty – jeśli takich wymaga bank. Ta opcja jest dostępna głównie dla klientów danego banku.

Jak sprawdzić, na jakim etapie jest wniosek o kredyt gotówkowy?

Jeśli niecierpliwisz się, że nadal nie masz decyzji kredytowej i chcesz wiedzieć, jaki jest status Twojego wniosku, warto zadzwonić na infolinię danego banku i zapytać o Twoją sprawę. Możesz również skontaktować się z doradcą kredytowym, u którego składałeś wniosek kredytowy – jeśli robiłeś to z jego pomocą.

Jeśli bardzo zależy Ci na tym, aby skrócić czas oczekiwania na kredyt gotówkowy, możesz poprosić o szybsze rozpatrzenie wniosku. Oczywiście nie zawsze to może zadziałać, ale warto spróbować. Być może uda się przesunąć Twój wniosek kredytowy na początek kolejki.

Pamiętaj, weryfikacja wniosku trwa zazwyczaj kilka lub kilkanaście minut, ale w przypadku kredytu gotówkowego np. na wyższą kwotę może być potrzebna dokładniejsza weryfikacja wniosku kredytowego. Ile się wtedy czeka na kredyt gotówkowy? Wtedy decyzja kredytowa może zostać wydana nawet do kilku dni roboczych – zwłaszcza jeśli analityk kredytowy poprosi o przesłanie dodatkowych dokumentów.

W wyjątkowych przypadkach czas oczekiwania może się więc wydłużyć. Jednak wciąż jest to zdecydowanie krócej niż wprzypadku kredytu hipotecznego, na który czasem trzeba czekać nawet od kilku tygodni do kilku miesięcy.

Jak przyspieszyć proces związany z otrzymaniem kredytu?

To, ile się czeka na kredyt gotówkowy, zależy procedur danego banku. Zazwyczaj kredytodawcy chcą, jak najszybciej wypłacić środki. Dlatego też uruchomienie kredytu najczęściej odbywa się od razu po podpisaniu umowy i zaakceptowaniu jej przez bank, a więc w ciągu kilku minut.

W umowie bankowej zazwyczaj spotkasz się z terminami wypłaty środków od 2 do 5 dni roboczych od momentu podpisania umowy o kredyt gotówkowy. Są to oczywiście maksymalne okresy. Bank po prostu musi się zabezpieczyć na wypadek nieprzewidzianych sytuacji, które mogą opóźnić procedurę kredytową i wypłatę środków.

Są jednak sposoby, aby przyspieszyć proces weryfikacji wniosku i otrzymania kredytu gotówkowego.

TO, Gdzie wnioskujesz o kredyt gotówkowy online

To, ile się czeka na kredyt gotówkowy, zależy m.in. od tego, czy wnioskujesz o kredyt w banku, w którym masz konto osobiste i przelewasz na nie wynagrodzenie. Dzięki temu kredytobiorca od razy może ocenić Twoją zdolność kredytową i tym szybciej wydać decyzję kredytową.

Pamiętaj, jeśli wypłatę środków zlecić na konto w innym banku, to musisz liczyć się z tym, że będziesz dłużej czekać na kredyt gotówkowy. Zależy to od sesji Elixir, które regulują to, kiedy dany przelew dotrze do banku.

Dostarczenie niezbędnych dokumentów

Złożenie wniosku o kredyt gotówkowy wraz ze wszystkimi potrzebnymi dokumentami znacznie przyspiesza procedurę kredytową. Dlatego, jeśli zależy Ci na szybkiej decyzji, musisz zadbać o poprawność składanych załączników. Sprawdź ich aktualność, czytelność – czy np. skany lub zdjęcia dowodu nie są zamazane, a także czy są kompletne.

Czas złożenia wniosku

Niebagatelne znaczenie ma to, kiedy nastąpiło złożenie wniosku. Jeśli był to weekend, to zazwyczaj ten czas oczekiwania na kredyt gotówkowy znacznie się wydłuży. Natomiast składając wniosek w dni robocze, łatwiej o szybszą jego weryfikację i wypłatę środków, ponieważ bank może podjąć decyzję już w dniu złożenia dokumentu.

Czas oczekiwania na kredyt gotówkowy skraca również to, jak zawnioskujemy o kredyt. Złożenie wniosku online może nieco przyspieszyć sprawę.

Dobra sytuacja w BIK

Nie bez znaczenia jest nasza sytuacja w BIK. Jeśli nie jest ona przejrzysta, analiza naszej zdolności kredytowej może się znacznie wydłużyć. Dlatego ważne jest spłacanie zobowiązań w terminie i unikanie zaległości z tego tytułu. Wtedy możemy liczyć na krótszy czas oczekiwania na kredyt gotówkowy.

1 Comment

1 Comment

  1. movieclub

    22 czerwca, 2023 at 09:28

    O nie spodziewałem się, że tak szybko to się da zrobić.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this