Znajdź nas na

ARTYKUŁ PARTNERA

Osteobus wraca do Ostrowca Św.! Badania już 5 czerwca!

Sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców powiatu ostrowieckiego cieszyły się badania przeprowadzane przez personel MD Multi Diagnostica z Krakowa w kierunku rozpoznania osteoporozy. Dla tych wszystkich, którzy nie skorzystali jeszcze z tej możliwości, mamy dobre wiadomości – osteobus wraca do Ostrowca Świętokrzyskiego. Przebadać się będzie można już 5 czerwca (poniedziałek). Cena jednego badania wynosi 45 zł.

Źródło: MD Multi Diagnostica

Osteoporoza jest chorobą dotykającą coraz większej liczby osób w Polsce. Cierpi na nią około 2,7 miliona ludzi. Rozwija się bezobjawowo. Powoduje zmiany w strukturze kości, przez co są coraz słabsze oraz bardziej podatne na złamania. Najczęściej zapadają na nią kobiety po menopauzie. Według statystyk na osteoporozę choruje co trzecia kobieta po 50 roku życia. Nie jest to jednak wyłącznie choroba kobiet,  zapadają na nią również mężczyźni, a także osoby młode. W osteobusie powinny zbadać się także osoby palące papierosy, pijące duże ilości kawy, alkoholu, ale również spożywające zbyt mało przetworów mlecznych.

Podstawowym badaniem, które umożliwia rozpoznanie osteoporozy, również w jej stadium bezobjawowym, czyli przed złamaniem kości, czy kręgosłupa, jest densytometria.

Metoda ta precyzyjnie mierzy masę kostną – z dokładnością do 1%. Jest to rodzaj badania wykorzystującego niewielkie dawki promienia rentgenowskiego. O wiele niższe niż przy klasycznym zdjęciu rentgenowskim klatki piersiowej, czy kości. Eksperci podkreślają, iż wyniki mogą sygnalizować konieczność uzupełnienia witaminy D3 oraz wapnia w diecie.

Badanie jest bezbolesne. Polega na radiologicznym pomiarze tkanki kostnej z kręgosłupa lędźwiowego lub szyjki kości udowej. Nie trzeba się do niego przygotowywać. Trwa zaledwie kilka minut. Konieczne jest jedynie zdjęcie biżuterii oraz metalowych elementów. Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia pomiaru jest ciąża.

Stan swoich kości mieszkańcy powiatu ostrowieckiego przebadać będą mogli już 5 czerwca (poniedziałek). Osteobus zaparkuje przy Przychodni Rodzina na Osiedlu Słonecznym w Ostrowcu Św. Diagnostykę przeprowadzi personel MD Multi Diagnostica z Krakowa. Nie jest wymagane skierowanie od lekarza! 

Zapisy telefonicznie 512-351-600

Źródło: Materiał Organizatora

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this