Znajdź nas na

FAKTY

IMGW ostrzega przed marznącymi opadami deszczu!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed marznącymi opadami deszczu i mżawki dla 12 województw.

Rzeszów, 09.01.2020. Opady marznącego deszczu w Rzeszowie 9 bm. Zjawisko marznącej mżawki spowodowało tylko 9 bm. ponad 30 kolizji drogowych. (kf) PAP/Darek Delmanowicz

Alerty pierwszego stopnia dotyczą województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, pomorskiego, wschodniej części zachodniopomorskiego i wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, zachodniej i środkowej części mazowieckiego, łódzkiego, śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.

Na tych terenach synoptycy prognozują opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź.

Według prognozy IMGW, w środę rano temperatura na zachodzie kraju wyniesie 2 st. Celsjusza. Z zachodu w stronę centralnej części kraju będzie się przemieszczać strefa opadów deszczu – podała synoptyk Anna Woźniak.

„W porze południowej na północnym wschodzie prognozujemy opady śniegu, które stopniowo będą przechodzić w deszcz ze śniegiem. W centrum natomiast spadnie deszcz ze śniegiem, który przejdzie w deszcz marznący” – prognozuje Anna Woźniak.

Synoptyk IMGW przewiduje, że na zachodzie kraju marznący deszcz będzie przechodzić w deszcz, z kolei wiatr z południowego wschodu będzie się kierował na południe i południowy zachód. „W południe prognozujemy temperatury od -5 stopni na Suwalszczyźnie do +5 stopni na Dolnym Śląsku. Termometry w centrum wskażą 0 stopni Celsjusza” – wskazała Anna Woźniak.

„W środę wieczorem opady marznącego deszczu powinny objąć region Warmii, Mazur i Podlasia” – stwierdziła synoptyk IMGW. Na zachodzie w porze wieczornej spadnie deszcz. Pojawią się liczne mgły, które będą powodować ograniczenie widoczności do 200 metrów. (PAP)

Autorka: Marta Stańczyk

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this