Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiecki szpital wzbogacił się o sprzęt za blisko pół miliona złotych! Przekazał go Wojewoda Świętokrzyski!

Pulsoksymetry, łóżka szpitalne z materacem, kardiomonitory, respiratory z turbiną i mieszalnikiem tlenu, pompy infuzyjne – to tylko część sprzętu medycznego, jaką we wtorek, 28 grudnia do Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim przekazał Zbigniew Koniusz, Wojewoda Świętokrzyski. Wartość przekazanych urządzeń medycznych opiewa na kwotę blisko pół miliona złotych.

Sprzęt przekazany przez Wojewodę Świętokrzyskiego dla ostrowieckiego szpitala wart jest blisko pół miliona złotych fot. Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

Kolejne wsparcie w postaci sprzętu medycznego trafiło do Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim. 

– To sprzęt do walki – w tym momencie – z covidem, ale tak naprawdę to urządzenia, które będą wykorzystywane także do wszelkiego użytku wewnątrzszpitalnego – mówił Zbigniew Koniusz, Wojewoda Świętokrzyski. – Ciągle mamy nadzieję, że pandemia ustąpi. A sprzęt w placówkach zostaje – pamiętajmy, że podobny przekazywaliśmy ze szpitala tymczasowego. Szpitale z naszego województwa zostały wzmocnione urządzeniami za prawie 16 milionów złotych. I ten nowoczesny sprzęt pracuje w tych placówkach, również przy walce z covidem – dodał Zbigniew Koniusz.

Łączna wartość sprzętu przekazanego dla szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim wyniosła  480.920,40 zł. 

Zbigniew Koniusz, Wojewoda Świętokrzyski i Tomasz Kopiec, dyrektor naczelny ZOZ w Ostrowcu Św.
fot. Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

Do ostrowieckiego szpitala trafiły: pulsoksymetr z transmisją danych bluetooth – 5 sztuk; łóżka szpitalne SV2 z materacem (OiOM) – 5 sztuk; kardiomonitor X3 – 5 sztuk; respirator z turbiną i mieszalnikiem tlenu Trilogy EVO OBM – 5 sztuk; ssak medyczny dwubutlowy Life Time LT45/90   – 5 sztuk, pompy infuzyjne – 3 zestawy  (skład zestawu: 5 pomp strzykawkowych, 1 pompa objętościowa, stacja dokująca oraz elementy jednorazowego użytku – dreny i zestawy do przetoczeń).

Urządzenia zostały pozyskane z rezerw strategicznych na wniosek Wojewody Świętokrzyskiego skierowany do Prezesa Rady Ministrów. Przekazywana pomoc jest nieodpłatnym wsparciem mającym na celu przeciwdziałanie, zapobieganie i zwalczanie COVID-19.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this