Znajdź nas na

FAKTY

IMGW ostrzega przed opadami śniegu!

W województwach lubuskim, dolnośląskim, opolskim, świętokrzyskim i śląskim występują ciągłe, ale słabe opady śniegu. Na Podkarpaciu opady śniegu przeszły w marznące deszcze i powodują gołoledź – ostrzegł w niedzielę IMGW.

Rzeszów, 07.02.2021. Zaśnieżone ulice w Rzeszowie, 7. bm. W związku z opadami śniegu na drogach Podkarpacia panują bardzo trudne warunki do jazdy. (dd/dw)PAP/Darek Delmanowicz

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w przesłanym w niedzielę komunikacie poinformował, że na terenie województw: lubuskiego, dolnośląskiego, opolskiego, świętokrzyskiego i śląskiego oraz miejscami podkarpackiego i łódzkiego występują ciągłe, ale słabe opady śniegu.

Większe natężenie opadów występuje w niedzielę w województwie lubuskim. Na krańcach południowych województwa podkarpackiego, w rejonie Leska, opady śniegu przeszły w marznące opady deszczu i powodują gołoledź. “Opady marznące możliwe są też na krańcach południowych woj. małopolskiego oraz śląskiego” – podał Instytut.

W drugiej połowie dnia synoptycy IMGW przewidują opady o podobnym rozkładzie i natężeniu. Aktualnie słabym opadom śniegu na południu kraju towarzyszy okresami porywisty wiatr do 55 km/h (15 m/s). (PAP) hd/ ozk/

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Anna Buczkowska: Szkoła nie jest przystankiem. Jest drogą, która otwiera się na nowe horyzonty!

FAKTY

Wzrosła liczba pacjentów oczekujących na wynik testu! Czy trzecia fala pandemii dotarła także do powiatu ostrowieckiego?

FAKTY

Ekspert: po szczepionce AstryZeneki objawy niepożądane występują częściej po pierwszej dawce!

FAKTY

Koronawirus województwo świętokrzyskie: 269 nowych zakażeń, zmarły 3 osoby!

FAKTY

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this