Znajdź nas na

FAKTY

IMGW ostrzega przed opadami śniegu!

W województwach lubuskim, dolnośląskim, opolskim, świętokrzyskim i śląskim występują ciągłe, ale słabe opady śniegu. Na Podkarpaciu opady śniegu przeszły w marznące deszcze i powodują gołoledź – ostrzegł w niedzielę IMGW.

Rzeszów, 07.02.2021. Zaśnieżone ulice w Rzeszowie, 7. bm. W związku z opadami śniegu na drogach Podkarpacia panują bardzo trudne warunki do jazdy. (dd/dw)PAP/Darek Delmanowicz

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w przesłanym w niedzielę komunikacie poinformował, że na terenie województw: lubuskiego, dolnośląskiego, opolskiego, świętokrzyskiego i śląskiego oraz miejscami podkarpackiego i łódzkiego występują ciągłe, ale słabe opady śniegu.

Większe natężenie opadów występuje w niedzielę w województwie lubuskim. Na krańcach południowych województwa podkarpackiego, w rejonie Leska, opady śniegu przeszły w marznące opady deszczu i powodują gołoledź. „Opady marznące możliwe są też na krańcach południowych woj. małopolskiego oraz śląskiego” – podał Instytut.

W drugiej połowie dnia synoptycy IMGW przewidują opady o podobnym rozkładzie i natężeniu. Aktualnie słabym opadom śniegu na południu kraju towarzyszy okresami porywisty wiatr do 55 km/h (15 m/s). (PAP) hd/ ozk/

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this