Znajdź nas na

FAKTY

IMGW: upały w niemal całej Polsce!

W sobotę Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałem dla całej Polski oprócz Podlasia oraz Warmii i Mazur. Temperatura maksymalna w dzień może wynieść nawet do 32 stopni Celsjusza.

Radymno, 28.07.2020. Wakacyjny wypoczynek na miejskim kąpielisku „ZEK" w Radymnie, 28 bm. Na Podkarpaciu panuje 30-stopniowy upał. (olm) PAP/Darek Delmanowicz

IMGW na Twitterze podkreśliło, że w nocy z piątku na sobotę w wielu miejscach temperatury nie spadły poniżej 20 stopni. – Przed nami kolejny dzień z wysokimi temperaturami – dodano.

Alert drugiego stopnia oznacza, że należy spodziewać się groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina, aby w czasie upałów pić dużo niegazowanej wody, nosić nakrycie głowy, lekką i przewiewną odzież, ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu i stosować kremy z filtrem UV. Sugeruje, aby nie wychodzić z domu bez potrzeby, a w ciągu dnia zamknąć i zasłonić okna.

RCB podkreśla ponadto, że przy wysokich temperaturach nie powinno się pić alkoholu, który odwadnia organizm. Nie wolno ponadto pozostawiać dzieci i zwierząt w samochodach. Zalecane jest także unikanie wysiłku fizycznego.(PAP)

sno/ pat/

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this