Znajdź nas na

FAKTY

Koronawirus województwo świętokrzyskie: 13 nowych zakażeń, 2 ozdrowienia! Powiat pińczowski w „żółtej strefie”!

O 843 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem poinformowało dziś Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej zakażonych osób znajduje się na terenie województw śląskiego (208 osób), mazowieckiego (131 osób), małopolskiego (124 osoby). Podczas ostatniej doby na terenie województwa świętokrzyskiego odnotowano 13 zakażeń. Strefą żółtą objęte został powiat pińczowski. Na jego obszarze, oprócz ograniczeń przewidzianych dla całości terytorium Polski, obowiązywać będą zakazy i nakazy oraz większe ograniczenia niż na pozostałym obszarze.

Zdjęcie ilustracyjne

Kolejny dzień ze wzrostem liczby zakażeń. Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia podczas ostatniej doby odnotowano 843 nowe zakażenia. Najwięcej zakażonych osób znajduje się na terenie województwa śląskiego – 208, mazowieckiego – 131, małopolskiego – 124. W województwie wielkopolskim odnotowano – 54 nowe zakażenia, pomorskiego – 53, podkarpackiego – 44, dolnośląskiego 35, łódzkiego – 31, warmińsko-mazurskiego – 29, lubuskiego – 25, kujawsko -pomorskiego – 24, lubelskiego – 22, zachodniopomorskiego – 21, opolskiego – 17, świętokrzyskiego – 13 i podlaskiego – 12. 

Zmarło 13 osób zakażonych koronawirusem. Najstarsza z nich miała 89-lat (mężczyzna, który przebywał w szpitalu w Jarosławiu), najmłodsza – 59 (mężczyzna leczony w Poznaniu). Według informacji przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia większość osób miała choroby współistniejące.

– Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformował dziś (sobota 8 sierpnia) Marcin Kapka z biura prasowego Wojewody Świętokrzyskiego. 

To: kobieta w sile wieku z powiatu buskiego, mężczyzna w sile wieku z powiatu jędrzejowskiego, młoda kobieta z powiat starachowickiego, mężczyzna w sile wieku z powiatu kieleckiego, kobieta w sile wieku z powiatu kieleckiego, mężczyzna w sile wieku z powiatu kieleckiego, młody mężczyzna z powiatu kieleckiego, mężczyzna w sile wieku z powiat kieleckiego, kobieta w sile wieku z powiat kieleckiego, kobieta w sile wieku z powiat kieleckiego, mężczyzna w sile wieku z powiatu kieleckiego, młoda kobieta z powiatu kieleckiego, a także młoda kobieta z powiatu sandomierskiego. 

Ponadto w województwie potwierdzono 2 nowe ozdrowienie w powiatach: skarżyskim-1,  ostrowieckim-1.

W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono 1068 zachorowań na COVID-19, w tym 45 zgonów oraz 824 ozdrowienia.

Obecnie: 33 osoby są hospitalizowane, 1792 osób jest poddanych kwarantannie, 29 osób objętych jest nadzorem epidemiologicznym.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski ogłosił listę szczególnie zagrożonych powiatów. Jest ich 19, a wśród nich – Pińczów, który znalazł się w tzw „żółtej strefie”. Oznacza to, że liczba zachorowań na 10 tysięcy mieszkańców oscyluje między 6, a 12 osób. 

Obostrzenia obowiązujące w powiecie pińczowskim to: noszenie maseczek w sklepach oraz przestrzeni publicznej, gdzie nie jest możliwe zachowanie dystansu. Wydarzenia enia sportowe, kulturalne, kina mogą odbywać się przy  25% widowni w pomieszczeniach zamkniętych, na otwartym powietrzu limit 100 osób. Gastronomia, siłownie: 1 osoba na 4 mkw, wesołe miasteczka, parki rozrywki lub parki rekreacyjne: 1 osoba 10 mkw, siłownie: 1 osoba na 4 mkw, wesela i inne uroczystości rodzinne do 100 osób, inne imprezy, spotkania niezależne od ich rodzaju: do 100 osób.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this