Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Inhalatory i termometry dla najmłodszych pacjentów!

Sprzętu do badań dla najmłodszych pacjentów ostrowieckiego szpitala, nigdy nie jest za dużo, a sezon grypowy w pełni. Tym bardziej cieszy darowizna w postaci zestawu inhalatorów i termometrów, jaka trafiła wczoraj na oddział pediatryczny Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

fot. Fb Andrzej Kryj

– Jako poseł staram się zawsze wspierać różne ostrowieckie instytucje. Dziś Oddział Pediatryczny ostrowieckiego szpitala wzbogacił się o wysokiej jakości włoskie inhalatory Famolino i Pufino oraz amerykańskie termometry firmy Braun. Przekazał je na moją prośbę, Artur Staniszewski, przedstawiciel łódzkiej firmy Novamed. Sprzęt ten jest bardzo przydatny podczas leczenia małych pacjentów, a o jego jakości świadczy wieczysta gwarancja inhalatorów Famolino – powiedział nam Andrzej Kryj, Poseł na Sejm RP.

fot. Fb Andrzej Kryj

Poseł podkreśla, że Artura Staniszewskiego, przedstawiciela firmy medycznej poznał w nietypowej sytuacji, bo… na Marszu Niepodległości w Warszawie.

– Szliśmy razem na Marszu, potem, gdy jego uczestnicy zaczęli się rozchodzić, zaczęliśmy rozmawiać. Okazało się, że Artur Staniszewski jest przedstawicielem firmy Novamed, firmy, która wspiera szpitale i oddziały dziecięce. Wówczas zapytałem go czy nie dałoby się pomyśleć o wsparciu szpitala w Ostrowcu Św. Wyraził zgodę był bardzo chętny do tego. I tak zestaw inhalatorów dziecięcych, a także termometrów firmy Braun trafił do nazej rodzimej placówki . To jest bardzo dobry sprzęt, bo te inhalatory dla starszych dzieci mają wieczystą gwarancję, te dla młodszych dzieci są dostosowane do ich potrzeb, a do tego maja ciekawy kształt, dziecko może potraktować je jako zabawkę – tłumaczy Andrzej Kryj.

Poseł podkreślił także, że w czasach, gdy szpitale cierpią na brak środków, każda taka darowizna się przydaje.

– Pani doktor Iwona Kucharska, która była podczas przekazywania inhalatorów i termometrów podkreśliła, że przydadzą się zwłaszcza teraz, gdy mamy dużo zachorowań wśród dzieci na przeziębienia, grypy, choroby dróg oddechowych – dodał Andrzej Kryj.

Zestaw inhalatorów i termometrów trafił także na Oddział Pediatrii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach

1 Comment

1 Comment

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this