Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Inhalatory i termometry posłużą dzieciom i młodzieży z Denkowa i Małachowa! Inicjatorem akcji był poseł Andrzej Kryj!

W towarzystwie Eweliny Dworak, pracownika łódzkiej firmy Novamed, sióstr prowadzących Niepubliczną Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczą „Nasz Dom” przy ulicy Szkolnej w Denkowie, a także Anny Kaptur z Niepublicznej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Małachowie, Andrzej Kryj, Poseł na Sejm RP przekazał dziś dla podopiecznych tych dwóch specjalistycznych placówek – najwyższej klasy termometry i najnowocześniejsze inhalatory z maseczkami antyalergicznymi. – Wychodzę z założenie, że jeżeli jesteśmy w stanie pomóc choć jednej osobie, jednemu pacjentowi, to tak jakbyśmy uratowali cały świat – wyjaśniała Ewelina Dworak.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

To nie pierwszy sprzęt, jaki z firmy Novamed trafił do powiatu ostrowieckiego. W marcu na Oddział Pediatryczny ostrowieckiego Zespołu Opieki Zdrowotnej trafiły także nowoczesne inhalatory i termometry. Wszystko dzięki przyjaźni jaka połączyła posła i Artura Staniszewskiego, przedstawiciela firmy medycznej Novamed, którego poznał w nietypowej sytuacji, bo… na Marszu Niepodległości w Warszawie w 2018 roku.

– Szliśmy razem na Marszu, potem, gdy jego uczestnicy zaczęli się rozchodzić, zaczęliśmy rozmawiać. Okazało się, że Artur Staniszewski jest przedstawicielem firmy Novamed, firmy, która wspiera szpitale i oddziały dziecięce. Wówczas zapytałem go czy nie dałoby się pomyśleć o wsparciu szpitala w Ostrowcu Św. Wyraził zgodę był bardzo chętny do tego. I tak zestaw inhalatorów dziecięcych, a także termometrów firmy Braun trafił do nazej rodzimej placówki . To jest bardzo dobry sprzęt, bo te inhalatory dla starszych dzieci mają wieczystą gwarancję, te dla młodszych dzieci są dostosowane do ich potrzeb, a do tego mają ciekawy kształt, dziecko może potraktować je jako zabawkę – tłumaczył w marcu poseł Andrzej Kryj.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dziś podobny prezent od firmy Novamed do dwóch placówek: Niepublicznej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Nasz Dom” przy ulicy Szkolnej w Denkowie, a także Niepublicznej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Małachowie, przywiozła Eweliny Dworak.

– Kilka miesięcy temu spotkaliśmy się w ostrowieckim szpitalu, a później w szpitalu w Kielcach na oddziale pediatrycznym i przekazywaliśmy bardzo dobrej klasy, najnowocześniejsze inhalatory dla dzieci i termometry firmy Braun. Inhalatory mają dożywotnią gwarancję. To pokazuje ich jakość i to, że są z tzw. górnej półki. Wyposażone są także w maseczki antyalergiczne. Zapowiadałem już, że ta współpraca się nie kończy, że to nie jest pierwszy taki efekt mojej bardzo dobrej znajomości z panem Arturem Staniszewskim, który jest szefem dużego okręgu sprzedaży w tej firmie. Zapowiedziałem, że kolejne takie inhalatory i kolejne termometry trafią do innych placówek. Wówczas w rozmowie z siostrami z „Naszego Domu” w Denkowie padło stwierdzenie, że tutaj dzieci też chorują, a taki sprzęt bardzo by się im przydał – tłumaczył Andrzej Kryj.

Zapewniał także, że podczas kolejnych trzech miesięcy takiego sprzętu trafi do województwa znacznie więcej.

– Przekażemy go w terminie późniejszym dla szpitala w Opatowie i Sandomierzu. Dobra współpraca, którą nawiązaliśmy, te przyjacielskie stosunki z panem Arturem Staniszewskim będą trwalsze niż mój mandat poselski – dodaje poseł.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Ewelina Dworak, podkreślała, że firma Novamed jest bardzo otwarta na współpracę.

– Jeżeli wiemy, że jest taka możliwość, aby pomóc najmniejszym pacjentom, którzy tego potrzebują zawsze jesteśmy bardzo otwarci i wychodzimy z inicjatywą. W tej chwili udało się przekazać sprzęt dla domów dziecka i szpitali m.in. w Ostrowcu Świętokrzyskim i Kielcach. Myślę, że tego typu akcji będzie więcej. Niesiemy pomoc z olbrzymią przyjemnością. Dobro powraca. Wychodzę z założenie, że jeżeli jesteśmy w stanie pomóc choć jednej osobie, jednemu pacjentowi, to tak jakbyśmy uratowali cały świat. Niesienie pomocy jest bardzo istotną rzeczą. Sprawia wiele przyjemności, niewiele kosztuje, a pomoc i taka satysfakcja z niej są bezcenne – wyjaśnia Ewelina Dworak.

Z przekazanego sprzętu cieszy się siostra Katarzyna Cyran, księgowa w Zespole Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Nasz Dom”. Dziś w dwóch placówkach przebywa 30 dzieci od 2,5 do 20 roku życia.

– Wszystkie dzieci mają swoje miejsce. Na tyle na ile możemy wspieramy proces edukacyjny, wzrostu i dojrzewania. Zdrowie naszych dzieci jest dla nas bardzo ważne. Bardzo dużo dzieci przychodzi do nas zaniedbanych, z dużymi brakami zdrowotnymi. Korzystamy z pomocy różnych poradni, tych na miejscu, w Kielcach, Sandomierzu i dalej. Sprzęt przyda się nam bardzo. Część dzieci jest alergicznych, potrzebują dodatkowego wsparcia, ponieważ niestety w domu były zaniedbane. Chcemy, aby przebywające u nas dzieci rozwijały się w spokoju i odłączeniu od swojego negatywnego środowiska. Staramy się zapewnić im normalny dom. Tak jak rodzice, na tyle na ile możemy. Dzieci chodzą do szkoły, mają dodatkowe zajęcia wyrównawcze, pomoc psychologiczną, pedagogiczną. Korzystamy także z pomocy logopedy. Tak jak mama w domu z sercem, na tyle na ile możemy opiekujemy się dziećmi – tłumaczy siostra Katarzyna.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Sprzęt przyda się także podopiecznym Niepublicznej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Małachowie.

– W skład naszego ośrodka tak naprawdę wchodzą trzy placówki, w każdej z nich mamy 14 dzieci. Są w różnym wieku od 2 do 20 lat. Sprzęt oczywiście bardzo się nam przyda. To jest bardzo dobry pomysł i cieszymy się, że poseł o nas pomyślał. Takich nowoczesnych termometrów i inhalatorów jeszcze nie mamy bardzo się cieszymy, że udało się nam taki sprzęt otrzymać w ramach prezentu – dodaje Anna Kaptur z Niepublicznej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Małachowie.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this