Znajdź nas na

FAKTY

InPlaMed, czyli placówki zdrowia w sieci!

O 581 tys. zł wzrosło unijne dofinansowanie projektu „Informatyzacja Placówek Medycznych Województwa Świętokrzyskiego”. Taką decyzję podjął obradujący 15 grudnia Zarząd Województwa Świętokrzyskiego.

Grafika: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

– Stan epidemii spowodowanej koronawirusem bezpośrednio wpłynął na wzrost kosztów realizacji zadań zaplanowanych w projekcie, stąd decyzja o zwiększeniu wartości dofinansowania tego ważnego projektu – mówi  Andrzej Bętkowski, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego.

Decyzją Zarządu Województwa Świętokrzyskiego wysokość dofinansowania projektu ze środków UE została zwiększona o 581 tys. zł do kwoty 55 mln 227 tys. zł.

W projekcie InPlaMed, którego liderem jest województwo świętokrzyskie, uczestniczy  20 placówek leczniczych z całego regionu – osiem podległych marszałkowi i dwanaście powiatowych. Powstaną w nich nowoczesne systemy informatyczne pozwalające na szybsze i łatwiejsze korzystanie z dokumentacji medycznej przez pacjentów i lekarzy.

W dobie pandemii zarówno samorządy, dyrektorzy placówek medycznych, jak i pacjenci przekonali się, jak ważna jest informatyzacja placówek ochrony zdrowia. W ramach projektu InPlaMed zaplanowano m.in. rozbudowę serwerowni, wyposażenie placówek w nowoczesne medyczne systemy informatyczne, ucyfrowienie urządzeń diagnostyki, budowę systemów udostępniania i wymiany Elektronicznej Dokumentacji Medycznej oraz zakup sprzętu do telekonsultacji i wideokonferencji.

Projekt „Informatyzacja Placówek Medycznych Województwa Świętokrzyskiego” realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020 z Działania 7.1 Rozwój e‑społeczeństwa.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this