Znajdź nas na

FAKTY

Kraska: w Polsce potwierdzono siedem przypadków nowego wariantu omikron!

W Polsce potwierdzonych jest już siedem przypadków nowego wariantu koronawirusa omikron – poinformował w niedzielę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Wcześniej w niedzielę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o trzecim przypadku omikronu u 7-latki z Gdańska.

Warszawa, 09.11.2021. Koronawirus w Polsce. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska podczas konferencji prasowej przed budynkiem Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego przy placu Bankowym w Warszawie, 9 bm. Spotkanie dotyczyło systemu kierowania załogami ratownictwa medycznego podczas zaostrzającej się fali epidemii koronawirusa. (sko) PAP/Marcin Obara

Na antenie TVP Info wiceminister Kraska – odnosząc się do informacji MZ – powiedział, że według najnowszych informacji w kraju „mamy potwierdzonych już siedem przypadków nowego wariantu koronawirusa omikron”. Jak podkreślił, mutacja jest „bardzo zakaźna”. „Rozprzestrzenia się w tempie, którego nie widzieliśmy w poprzednich wariantach (koronawirusa)” – wskazał. „To bardzo zakaźna mutacja” – podkreślił.

Wcześniej tego samego dnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o wykryciu trzeciego przypadku wariantu omikron u 7-letniej dziewczynki z Gdańska, która – jak powiedział wiceszef resortu zdrowia – „wróciła z Wielkiej Brytanii” razem ze swoją mamą, u której wystąpiły objawy zakażenia. U dziewczynki objawy były paragrypowe, a test potwierdził, że to zakażenie mutacją omikron.

Dziewczynka miała wykonany test PCR 10 grudnia, wcześniej zakażenie przeszła jej mama – podało MZ na Twitterze. „Dzieci z klasy (dziewczynki) były skierowane na kwarantannę, a te z najbliższego kontaktu mimo braku objawów są kierowane na test” – podało MZ. (PAP)

Autor: Magdalena Gronek

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this