Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

Jakub Żelazowski z ZSS-u na podium konkursu plastycznego „Odpoczywaj na wsi”!

Jakub Żelazowski, uczeń klasy III Szkoły Podstawowej Specjalnej w Ostrowcu Świętokrzyskim został laureatem wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Odpoczywaj na wsi”, ogłoszonego przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

fot. Zespół Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św.

5 listopada dyrektor Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach nagrodził laureatów wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Odpoczywaj na wsi” ogłoszonego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Celem konkursu było promowanie wypoczynku na polskiej wsi oraz kreowanie wizerunku obszarów wiejskich jako turystycznego rynku oferującego zróżnicowane i całoroczne atrakcje.

Wśród zwycięzców znalazł się uczeń Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św. – Jakub Żelazowski, który zajął II miejsce w kategorii wiekowej: klasy 0 –III. Jakub jest uczniem klasy III Szkoły Podstawowej Specjalnej. Pod okiem swojej wychowawczyni – Joanny Zalewskiej przygotował piękną pracę plastyczną, która zachwyciła jury oryginalną techniką wykonania z użyciem naturalnych materiałów roślinnych takich jak: trawy, zioła, kłosy zbóż.

fot. Zespół Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św.

Wiadomość o wygranej w konkursie była dla Kuby dużym zaskoczeniem. Chłopiec cieszy się, że jego wysiłek włożony w wykonanie pracy został doceniony.

– Bardzo lubię odpoczywać na wsi, bo tam jest najfajniej – podsumowuje Jakub. Swoją miłość i fascynację do wiejskich krajobrazów zawdzięcza babci, którą odwiedza właśnie na wsi, chodzi na spacery do lasu i nad rzekę, obserwuje zwierzęta gospodarskie oraz prace polowe.

fot. Zespół Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św.

– Wspaniała nagroda ufundowana przez ŚODR z pewnością pomoże chłopcu w edukacji oraz będzie zachętą do udziału w kolejnych konkursach plastycznych – podkreśla Emilia Łupina, organizator Szkolnego Konkursu Plastycznego „Odpoczywaj na wsi”.

Magdalena Wykrota-Skóra, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych gratulując uczniowi życzyła mu zwycięstwa w ogólnokrajowym etapie konkursu.

fot. Zespół Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this