Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

Jakub Żelazowski z ZSS-u na podium konkursu plastycznego „Odpoczywaj na wsi”!

Jakub Żelazowski, uczeń klasy III Szkoły Podstawowej Specjalnej w Ostrowcu Świętokrzyskim został laureatem wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Odpoczywaj na wsi”, ogłoszonego przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

fot. Zespół Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św.

5 listopada dyrektor Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach nagrodził laureatów wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Odpoczywaj na wsi” ogłoszonego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Celem konkursu było promowanie wypoczynku na polskiej wsi oraz kreowanie wizerunku obszarów wiejskich jako turystycznego rynku oferującego zróżnicowane i całoroczne atrakcje.

Wśród zwycięzców znalazł się uczeń Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św. – Jakub Żelazowski, który zajął II miejsce w kategorii wiekowej: klasy 0 –III. Jakub jest uczniem klasy III Szkoły Podstawowej Specjalnej. Pod okiem swojej wychowawczyni – Joanny Zalewskiej przygotował piękną pracę plastyczną, która zachwyciła jury oryginalną techniką wykonania z użyciem naturalnych materiałów roślinnych takich jak: trawy, zioła, kłosy zbóż.

fot. Zespół Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św.

Wiadomość o wygranej w konkursie była dla Kuby dużym zaskoczeniem. Chłopiec cieszy się, że jego wysiłek włożony w wykonanie pracy został doceniony.

– Bardzo lubię odpoczywać na wsi, bo tam jest najfajniej – podsumowuje Jakub. Swoją miłość i fascynację do wiejskich krajobrazów zawdzięcza babci, którą odwiedza właśnie na wsi, chodzi na spacery do lasu i nad rzekę, obserwuje zwierzęta gospodarskie oraz prace polowe.

fot. Zespół Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św.

– Wspaniała nagroda ufundowana przez ŚODR z pewnością pomoże chłopcu w edukacji oraz będzie zachętą do udziału w kolejnych konkursach plastycznych – podkreśla Emilia Łupina, organizator Szkolnego Konkursu Plastycznego „Odpoczywaj na wsi”.

Magdalena Wykrota-Skóra, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych gratulując uczniowi życzyła mu zwycięstwa w ogólnokrajowym etapie konkursu.

fot. Zespół Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Dyrektorzy ostrowieckiego szpitala lekceważą zasady bezpieczeństwa! Na co jeszcze stać Andrzeja Gruzę?

FAKTY

Czeski film w ostrowieckim szpitalu!

FAKTY

Koronawirus Świętokrzyskie! Kolejny zakażony z powiatu ostrowieckiego!

FAKTY

Kobieta z powiatu ostrowieckiego zakażona koronawirusem!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this