Znajdź nas na

FAKTY

„Jarku dycha starczy?” CBA udostępniło film z prezydentem Ostrowca Św.! [VIDEO]

Centralne Biuro Antykorupcyjne udostępniło materiał dowodowy w postaci nagrania video z Jarosławem G., prezydentem Ostrowca Świętokrzyskiego. Śledztwo prowadzone jest w związku z podejrzeniem popełnienia przez Jarosława G. przestępstwa polegającego na przyjęciu korzyści majątkowej w łącznej kwocie co najmniej 40 tys. złotych. – Wobec pojawiających się w przestrzeni medialnej spekulacji dotyczących motywów działania w tej sprawie prokuratury i funkcjonariuszy CBA, prokurator prowadzący śledztwo wyraził zgodę na publikację zabezpieczonego materiału filmowego – wyjaśnia Biuro Prasowe CBA

Kadr z materiału dowodowego udostępnionego przez CBA

Przypomnijmy, że funkcjonariusze CBA zatrzymali Jarosława G. we wtorek, 14 marca w trakcie pełnienia obowiązków służbowych, gdy ten opuszczał jedną z miejskich spółek. Agenci CBA wspierani przez funkcjonariuszy Biura Inspekcji Wewnętrznej Ministerstwa Finansów przeszukali miejsce zamieszkania zatrzymanego, Urząd Miejski oraz inne lokalizacje na terenie województwa świętokrzyskiego i zabezpieczyli dokumenty i nośniki danych elektronicznych, które mogą mieć znaczenie dowodowe.

Wniosek o tymczasowe aresztowanie Jarosława G. nie został uwzględniony, bo zdaniem Sądu Rejonowego Katowice-Wschód w Katowicach – choć istnieje wysokie prawdopodobieństwo popełnienia zarzucanego podejrzanemu czynu – materiał dowodowy przeciwko Jarosławowi G. jest kompletny. Prokuratura Krajowa zapowiada złożenie zażalenia.

Jak informuje Zespół Prasowy Centralnego Biura Śledczego śledztwo w tej sprawie prowadzone jest w związku z podejrzeniem popełnienia przez Jarosława G. przestępstwa polegającego na przyjęciu korzyści majątkowej w łącznej kwocie co najmniej 40 tys. złotych, między innymi w zamian za zatrudnienie określonych osób. W sprawie zabezpieczono m.in. materiał filmowy, który został poddany szczegółowej analizie przez śledczych.

– Wobec pojawiających się w przestrzeni medialnej spekulacji dotyczących motywów działania w tej sprawie prokuratury i funkcjonariuszy CBA, prokurator prowadzący śledztwo wyraził zgodę na publikację zabezpieczonego materiału filmowego – czytamy w oficjalnym komunikacie. 

CBA przypomina również, że zgodnie z art. 229 § 6 Kodeksu karnego osoby, które dały się uwikłać w proceder korupcyjny i wręczyły korzyść majątkową lub osobistą osobie pełniącej funkcję publiczną nie podlegają karze, jeżeli korzyść została przyjęta przez osobę pełniącą funkcję publiczną, a wręczający zawiadomił o tym fakcie organ powołany do ścigania przestępstw i ujawnił wszystkie istotne okoliczności przestępstwa, zanim organ ten się o nim dowiedział.

– W celu skorzystania z klauzuli niekaralności osoby, które udzieliły albo obiecały udzielić Jarosławowi G. korzyści, powinny zgłosić się do Centralnego Biura Antykorupcyjnego lub Śląskiego pionu Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej w Katowicach  – informuje CBA.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this